28.01.2023, g. 16:15
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Girona FC vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
1dn.1godz.48min.
15.50 X4.20 21.53 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Boixos Nois zaprzeczają oskarżeniom

Boixos Nois zaprzeczają oskarżeniom

Grupa PB Boixos Nois wydała oficjalne oświadczenie za pośrednictwem swojej strony internetowej. Zawarte są w nim informacje na temat rzekomego złego zachowania tej grupy kibiców na stadionie Realu Madryt podczas sobotniego klasyku oraz na Camp Nou podczas rewanżu w Copa del Rey.

Oto fragmenty tego oświadczenia:

Biorąc od uwagę ostatnie doniesienia w różnych mediach na naszą organizację, Boixos Nois jest zobowiązany do wydania oświadczenia:

– PB Boixos Nois, w żaden sposób nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zdarzenia z udziałem innych fanów FC Barcelony.

W żadnym wypadku siły bezpieczeństwa na stadionach nie powinny winić naszej organizacji za zaśmiecanie obiektów oraz wnoszenie i używanie innych mało radykalnych rzeczy. Rywalizacja między oboma zespołami jest wielka, dlatego nie ulega wątpliwościom, że śmieszne jest oskarżanie Boixos Nois skoro mogły to robić nawet osoby trzecie.

– Boixos Nois nie ma żadnego oficjalnego kanału na YouTube. Każdy może nagrywać filmy i wstawiać je prywatnie. Uważamy, że niemożliwe jest kontrolowanie tych, którzy się podszywają pod naszym logo, nazwą oraz innymi symbolami, aby zyskać rozgłos.

Nasza grupa ma na celu przychodzenie na stadon Camp Nou z zamiarem kibicowania naszej ukochanej drużynie z zaangażowaniem, od początku do końca, nie stosując przy tym żadnych aktów przemocy.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

 

mainXX:/2013/03/boixos-nois-zaprzecza-oskarzeniom/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.