04.10.2023, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Porto vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.21godz.13min.
14.00 X3.75 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Cesc: Podczas wielkich meczów piłkarze i kibice rosną

Cesc: Podczas wielkich meczów piłkarze i kibice rosną

Cesc Fàbregas był obecny na konferencji prasowej, podczas której stwierdził, że „zawodnicy muszą dać z siebie 100% możliwości jeśli chcemy zwyciężyć z Deportivo La Coruña oraz we wtorek z Milanem”, a także, iż „mamy spore szanse na wejście do ćwierćfinału Ligi Mistrzów”.

 

Według pomocnika Barçy dobrym sposobem na wejście w rewanżowe spotkanie z Milanem we wtorek w Lidze Mistrzów byłoby zwycięstwo przeciwko Deportivo w sobotę na Camp Nou. „Musimy dać z siebie 100% w meczu z Deportivo jeśli chcemy zagrać dobrze we wtorek z Milanem”, powiedział Cesc, który zapatruje się na wtorkowe spotkanie jako na „najważniejszy mecz tego sezonu”, ponieważ „kiedy rozgrywane są wielkie spotkania zawodnicy i kibice rosną”.

 

Jednym z kluczy do powrotu jest możliwość połączenia ze sobą serca i rozumu od pierwszych minut: „Jeśli nie zagramy z głową coś pójdzie źle. Musimy grać rozsądnie, nie tylko z sercem, ale też z głodu”, mówił pomocnik, który twierdzi, że „obecna generacja piłkarzy musi dokonać historycznego powrotu”.

 

Szczyt formy

 

Fàbregas potwierdził, że na ten moment jego zdrowie fizyczne jest bardzo dobre. „Czuję się silniejszy niż kiedykolwiek i jeśli piłkarze będą mnie potrzebowali to będę dla nich zawsze. Wciąż z taką samą siłą nadjeżdżającego pociągu. Pragnę dokonać czegoś wielkiego z moim klubem. Jeśli dobro drużyny będzie zależało od mojej nieobecności w pierwszym składzie, zaakceptuję to”, powiedział Katalończyk, który wierzy, że „Camp Nou posiada wymagającą widownię, ale w ważnych chwilach zawsze jest z nami”.

 

Trening

 

„Ci piłkarze są zdolni do gry w wielkich meczach. Nikt nie wątpi, że mogą powrócić. To jednak zależy od nas. Jeśli wygramy i zagramy dobrze, może to być wielki wzrost motywacji”, przypomina Cesc. Piłkarz jasno dał do zrozumienia też, że „trzy ostatnie mecze nie mogą budzić wątpliwości w jakość naszych zawodników”.

 

Jak zespół wygląda na dzień dzisiejszy? Fàbregas opisuje go w następujący sposób: „Drużyna ma się bardzo dobrze. Ucierpieliśmy po meczu z Milanem na San Siro. Nasza pewność siebie podupadła. Późniejsze porażki z Realem Madryt jeszcze pogorszyły sprawy. Piłka nożna ukazuje się najlepiej w wielkich meczach”, powiedział pomocnik Barçy.

 

Ostatecznie przypomniał, że „rewanże przeciwko Atlético Madryt, przeciwko Chelsea Londyn pokazują, że wtorkowy mecz z Milanem na Camp Nou też może zakończyć się sukcesem”.

 

Źrodło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2013/03/cesc-podczas-wielkich-meczow-pilkarze-i-kibice-rosna/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.