2dn.20godz.29min.

Czy to ptak? Czy samolot? To Jordi Alba

Nie ulega wątpliwości, że Jordi Alba jest jednym z najszybszych zawodników w Barcelonie. We wtorek podczas meczu Milanem wykazał się spektakularnym sprintem w doliczonym czasie gry, kiedy mógł już odczuwać zmęczenie.

To była 93 minuta meczu, Milan postawił wszystko na jedną kartkę i atakował wszystkimi siłami. Wtedy jednak spektakularny sprint zaliczył Jordi Alba, który strzelił gola na 4:0 i tym samym można powiedzieć, że zakończył mecz. Warto zwrócić uwagę, że Alba przebiegł 80 metrów w 11 sekund.

Wszystko widać na powtórkach telewizyjnych. W momencie gdy Leo Messi rozpoczął kontrę swojego zespołu Alba znajdował się na 21 metrze przed własną bramką i 17 metrów obok bocznej linii boiska, na zegarze widniała 93 minuta meczu, a dokładnie 92″06, w momencie kiedy Alba oddawał strzał, który dał Dumie Katalonii czwartego gola, na zegarze był czas 92″17, wynika z tego, że Alba przebiegł blisko 80 metrów w zaledwie 11 sekund.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2013/03/czy-to-ptak-czy-samolot-to-jordi-alba/