31.05.2024, g. 02:00
Copa Libertadores
River Plate vs Deportivo Táchira FC
Do meczu pozostało:
0dn.9godz.2min.
11.11 X11.00 217.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Deulofeu, Dongou i Román: młodzi, ale gotowi

Deulofeu, Dongou i Román: młodzi, ale gotowi

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że młodzi goleadorzy FC Barcelony już wkrótce zapukają do drzwi pierwszego zespołu. 17-letni Dongou to najmłodszy strzelec Liga Adelante, a Deulofeu i Joan Román są odpowiednio na trzecim i piątym miejscu pod tym względem.

Młodość i umiejętności to idealne połączenie w Barcelonie B, która w tym sezonie notuje świetną statystykę zdobytych goli, których ma najwięcej w Liga Adelante. Po 29 kolejkach rezerwy FC Barcelony zdobyły już 64 gole, o 12 więcej od Almeríi, która może pochwalić się drugim najlepszym dorobkiem bramkowym.

Co ciekawsze, 23 trafienia są autorstwa trzech młodych perełek, które znajdują się w pierwszej piątce najmłodszych goleadorów Segunda División: Dongou, Deulofeu i Joana Romána. Jak wspomnieliśmy wcześniej, na pierwszym miejscu jest Dongou. 17-latek w tym sezonie zdobył trzy bramki: w meczach z Almeríą, Sportingiem Gijón i w ostatniej kolejce przeciwko Córdobie.

Deulofeu – instynkt strzelecki

Gerard Deulofeu to drugi najlepszy strzelec w Liga Adelante – ma na koncie już 18 trafień, a z meczu na mecz udowadnia, że bardzo łatwo jest mu pokonywać bramkarzy rywali. Dodatkowo pochodzący z Riudarenes napastnik jest trzecim najmłodszym strzelcem Segunda División, po Dongou i Fede Vico z Córdoby.

Deulofeu, który w środę skończył 19 lat, notuje obecnie wspaniały sezon zdobywając wiele ładnych dla oka i ważnych dla swojego zespołu bramek, dzięki którym w dużej mierze Barça B walczy o górne miejsca tabeli.

Joan Román – równowaga na skrzydle

Joan Román dołączył do Barcelony tego lata z Manchesteru City i od razu dał więcej głębi i równowagi na skrzydle zespołowi Eusebio Sacristána. W tym sezonie pochodzący z Reus piłkarz, który 18 maja skończy 20 lat, zdobył dwa gole. Pierwsze trafienie zanotował ze Sportingiem, drugie z Xerez. Zaraz za Jairo Samperio (Racing) Joan Román jest piątym najmłodszym strzelcem Liga Adelante.

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2013/03/deulofeu-dongou-i-roman-mlodzi-ale-gotowi/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.