31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
17dn.16godz.13min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jordi Cruyff: Barça jest faworytem spotkania z PSG

Jordi Cruyff: Barça jest faworytem spotkania z PSG

Były piłkarz myśli, że Barça jest faworytem, ale nie powinna zbytnio relaksować się w meczu z PSG. Ponadto uważa, że Mourinho jest wielkim trenerem, ponieważ zdobył wszystkie tytuły bez doświadczenia jako gracz.

 

Obecnie dyrektor sportowy Maccabi Tel Aviv, Jordi Cruyff, wziął udział w programie radia „Esports COPE”, w którym wypowiedział się na temat Barçy, Guardiolii i postaci Mourinho.

 

„Jestem bardzo szczęśliwy z powrotu Tito. To jest najważniejsze. Sportowo Barça jest na dobrej drodze w Lidze Mistrzów, a jego powrót podniesie morale,” powiedział były piłkarz.

 

Cruyff podkreślił, że to Barça jest faworytem w spotkaniu Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain: „Barça jest faworytem w spotkaniu przeciwko PSG. Jest to kolejny krok wyżej, ale nie może być za bardzo pewna siebie”.

 

Były piłkarz powiedział także kilka słów o Guardiolii. Uważa, że ma on pełne prawo do wyboru swojego następnego klubu, Bayernu: „Guardiola idzie do klubu, gdzie pewne rzeczy są już zrobione. Przyjdzie i może myśleć tylko o piłce nożnej, zespole, pracy i niczym więcej. Bayern Monachium jest dużym klubem z dobrym zespołem. To bardzo dobre miejsce dla niego”.

 

„Mourinho wygrał absolutnie wszystko i może jeszcze bardziej zasłużył na te tytuły, ponieważ nie doświadczył takich emocji jako gracz, może to jest główna wada. Jednak niektórzy pokazali, że aby dotrzeć na szczyt nie trzeba być wcześniej piłkarzem”. Taki argument przytoczył Cruyff oceniając karierę Mourinho, którego uważa za bardzo dobrego trenera, z powodów wszystkich sukcesów trenerskich, których nigdy nie doświadczył na boisku.

 

Źródło: Sport.es

mainXX:/2013/03/jordi-cruyff-barca-jest-faworytem-spotkania-z-psg/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.