31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
18dn.7godz.43min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Neymar i Messi: najlepszy duet na świecie?

Neymar i Messi: najlepszy duet na świecie?

Ewentualne przybycie Neymara da Silvy do klubu ze stolicy Katalonii nie przyniosło by tylko pozytywów sportowych. Neymar mimo młodego wieku jest graczem rozpoznawalnym na całym świecie i dla Barcelony byłaby to dobra wiadomość pod względem marketingowym i gospodarczym.

 

Barça zyskując Neymara miałaby w swoich szeregach dwie największe gwiazdy z Ameryki Południowej. Obaj są z reprezentacji dwóch odwiecznych rywali, a więc Brazylii i Argentyny. Obaj prawdopodobnie będą również gwiazdami na Mundialu w kraju kawy. Potencjał ofensywny Barcelony byłby zatem przeogromny.

 

Ten, kto wątpi w to, że Neymar nie jest crackiem powinien wiedzieć, że od dawna jego sprowadzeniem zainteresowany był Pep Guardiola. Trener z Santpedor chciał kolejnego świetnie technicznie wyszkolonego piłkarza w swoim zespole. Dodatkowo młodym „canarinha” zainteresowany był i nadal jest także Real Madryt.

 

Czarodziejami potrafiącymi zrobić na prawdę wiele z piłką w ekipie Blaugrany są Leo Messi oraz Andrés Iniesta. Sztab szkoleniowy uważa, że to za mało, na taki klub jak Barça. Próby sprowadzenia nowej gwiazdy brazylijskiego futbolu okazały się niepowodzeniem, przynajmniej na jakiś czas. Skrzydłowym nowej generacji został zatem Alexis Sánchez. Chilijczyk, jak wiemy, nie spełnia pokładanych w nim wielkich nadziei. Tello oraz Pedro to ważne osoby w drużynie, szczególnie ten drugi, lecz nie jest to typ piłkarza, który zrobiłby coś z niczego. A taki właśnie jest Neymar.

 

Wkład Neymara

 

Gdyby obecnie zaczęto oceniać Brazylijczyka pod wpływem możliwego zaadaptowania się w zespole Barcelony, to jego jedynym mankamentem może wydawać się słaby pressing na rywalu. W pozostałych aspektach mimo, że na razie za wcześnie na mówienie o tym, Neymar wydaje się być idealny do stylu Blaugrany.

 

Młody Brazylijczyk ma jedną wielką zaletę, którą należy wymienić na samym początku: świadomość bycia drugim, za Leo Messim. Nie raz i nie dwa w wywiadach mówił o tym, że Messi jest najlepszym piłkarzem na świecie i ma do niego ogromny szacunek. Kamery uchwyciły obu piłkarzy po finale Klubowych Mistrzostw Świata i między nimi mogliśmy ujrzeć same przyjacielskie gesty. gdyby Neymar został Blaugrana, takie obrazki powinniśmy oglądać dużo częściej.

 

Neymar po lewej, Messi na środku, Alves na prawej. Iście diabelskie ustawienie. Dani doskonale współpracuje zarówno z La Pulgą jak i dużo młodszym kolegą z reprezentacji Brazylii. Ten tercet mógłby być kosmicznie niebezpieczny. Do tego należy dodać wychowanka Deulofeu, czy możliwy wysyp formy Alexisa. Już sam duet Messi – Neymar sprawia, że obrońcy rywala powinni wiedzieć , że czeka ich ciężkie zadanie. Czy jednak ta dwójka zagra ze sobą już w tym sezonie? Trzeba poczekać do lata.

 

Źródło: MundoDeportivo.com / Własne

mainXX:/2013/03/neymar-i-messi-najlepszy-duet-na-swiecie/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.