18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
53dn.2godz.26min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Perełki cantery: Adama Traoré

Perełki cantery: Adama Traoré

Przypadek Leo Messiego, który w jednym sezonie grał w trzech drużynach młodzieżowych FC Barcelony nie jest jedynym „takim” przypadkiem. Coraz więcej piłkarzy potrafi dokonać takiego wyczynu, a ostatnim z nich jest Adama Traoré, prawy napastnik Juvenilu A. W jednym sezonie grał w Cadete A, Juvenilu B oraz właśnie Juvenilu A.

Rodzice Traoré pochodzą z Mali, ale młody piłkarz z L”Hospitalet urodził się już w Barcelonie, w szpitalu blisko Camp Nou, w Maternitat, 25 stycznia 1996 roku. Minęło już 9 lat, odkąd młody czarnoskóry napastnik wstąpił do szeregów Benjaminm, gdzie spotkał się z trzema kolegami, z którymi gra do dziś czyli: Fran Álvarez, Moustapha Seck i Álex Corredera. Łącznie był trenowany przez przez sześciu trenerów: Jordi Condom, Albert Puig  Andrés Carrasco oraz Fran Artiga, Quique Álvarez i Jordi Vinyals.

Talent piłkarza o malijskich korzeniach eskplodował w zeszłym sezonie. Występował praktycznie we wszystkich meczach Cadete A oraz Juvenilu B Garcii Pimienty. 15 stycznia zadebiutował u Òscara Garcii, gdzie w 16 minut zaliczył dwie asysty do Dongou. Mecz przeciwko Reus zakończył się wtedy wynikiem 4-0.

Adama, jak mówią o nim sami trenerzy jest bardzo zdyscyplinowanym i pracowitym graczem. Błyszczy szczególnie jeden na jednego. Gra bardzo szeroko, z łatwością mija swoich rywali dzięki swojej niezwykłej szybkości. Jego dobra gra sprawia, że w przyszłości może decydować o losach wyników w meczu. Przyszłość będzie wymagać jednak dużo więcej. 

 

Perełki cantery: 1-Take, 2-Samper, 3-Grimaldo, 4-Babunski, 5-Deulofeu, 6-Oriol Busquets, 7-Ayala, 8-Rafinha, 9-Sandro Ramírez, 10-Seung Ho Paik,  11- Lionel Enguene, 12-Ondoa, 13-Bobby Alekanyue, 14-Jean Marie Dongou, 15-Joel Huertas, 16-Ferran Sarsanedas

 

Źródło: MundoDeportivo.com

 

mainXX:/2013/03/perelki-cantery-adama-traore/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.