18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
55dn.2godz.50min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Perełki cantery: Braima Fati

Perełki cantery: Braima Fati

Gwinea Bissau to mały kraj położony w Afryce Zachodniej. Od północy graniczy z Senegalem, od południa i wschodu otacza ten kraj Gwinea, a na zachód znajduje się Ocean Atlantycki. Piłka nożna tak jak w wielu iinych afrykańskich krajach rozwija się bardzo powoli. Gwinea Bissau nie zdołała awansować nawet do rundy kwalifikacyjnej Mistrzostw Świata przez ostatnie 16 lat.

Jedna z wielkich nadziei tego małego kraju znajduje się w La Masii i jest to Braima Fati. Urodził się w Bissau 03.08.1998 roku. Wkrótce udał się do Herrery, miasteczku w pobliżu Sewilli, gdzaie mieszkał i pracował jego ojciec. Przyłączył się do Sevilli FC, gdzie świetnie grał od pierwszego dnia, a dwa lata temu dołączył do Infantil A, prowadzonego wówczac przez Frana Sáncheza.

W pierwszym sezonie z Infantil A wygrał ligę, ale klub odpadł z Mistrzostw Katalonii w półfinale z Espanyolem w rzutach karnych. W różnych turniejach towarzyskich Infantilowi szło trochę gorzej, ale udało im się wygrać prestiżową nagrodę Lennarta Johanssona ze Szwecji (2-0 przeciwko Belgradowi).

W tym sezonie Braima przegapił kilka gier z owodu kontuzji, ale obecnie jest w pełni sprawny, co udowodnił w niedawnym meczu Cadete B z Santboia (4-2). Pod okiem Frana Artigi Cadete B wiedzie się znakomicie. 79 bramek strzelonych i tylko 8 straconych.

Piłkarz z Gwinei Bissau doskonale nadaje się do Barcelony i La Massi. Teraz od kilku miesięcy mieszka z bratem Anssumane, który gra w Alevin A w Marc Serra. Braima jest prawym napastnikiem/skrzydłowym. Cechuje go wielka wszechstronność, duży talent i waleczność do końca w każdej sytuacji.

Jego największa zaleta jest także jesgo największą wadą. Fati szybko potrafi minąć rywala dzięki swoim umiejętnościom, lecz gdy straci piłkę, to potrafi o nią walczyć do samego końca, bardzo czesto przekraczając przepisy. Nie odstępuje nogi, jest bardzo stanowczy. Porównuje się go do Thiago Alcántary. Jeśli będzie się rozwijał tak, jak brazylisko-hiszpański piłkarz, to w przyszłości zagra w pierwszym składzie Barcelony.

 

Perełki cantery: 1-Take, 2-Samper, 3-Grimaldo, 4-Babunski, 5-Deulofeu, 6-Oriol Busquets, 7-Ayala, 8-Rafinha, 9-Sandro Ramírez, 10-Seung Ho Paik,  11- Lionel Enguene, 12-Ondoa, 13-Bobby Alekanyue, 14-Jean Marie Dongou, 15-Joel Huertas, 16-Ferran Sarsanedas, 17-Adama Traoré

 

Źródło: MundoDeportivo.com

mainXX:/2013/03/perelki-cantery-braima-fati/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.