18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
55dn.3godz.38min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Perełki cantery: Frank Bagnack

Perełki cantery: Frank Bagnack

Może nie wszyscy, ale zdecydowana większość młodych graczy z Kamerunu przybywa do Barcelony dzięki fundacji Samuela Eto”o. Pomocnicy tacy jak Enguene czy Kaptoum, skrzydłowi Ebwelle lub Moussima, lub killerzy Dongou i Alexis. Nie inaczej jest z Frankiem Bagnackiem (Yaoundé, urodzony 7.06.1995 roku). Młody środkowy obrońca gra obecnie swój piąty sezon dla Blaugrany. Jest drugim piłkarzem fundacji Eto”o po Dongou, który gra w Barcelonie B.

 

Bagnack, trzeci z sześciu braci, wylądował w Barcelonie w 2008 roku z Dongou, Enguene i Ebwelle. Wstąpił do Infantil A Andrésa Carrasco, gdzie został jednym z członków najlepszej drużyny młodzików w historii klubu. W Infantil grali wówczas: Pol Ballesté (Málaga) Bagnack, Roger Riera, Pol Garcia (Juventus), Grimaldo, Samper, Simon, Toral (Arsenal), Bellerín (Arsenal), Dongou i Ebwelle.

 

W następnym sezonie Frank Bagnack wstąpił w szeregi Cadete B. Jego pobyt tam okazał się błyskawicznie szybki i młody Kameruńczyk powędrował do Cadete A. W tamtym sezonie musiał jednak powrócić do szkoły do Kamerunu, gdyż nie dokończył on tam swojej edukacji. José Ramon Alexanko – osoba odpowiedzialna za młodzież, wysłał go do Ojczyzny.

 

W lipcu 2010 roku klub odzyskuje młodego obrońcę. Wstąpił on do drużyny Juvenil B Sergi Barjuana. W grudniu tego roku doznał bardzo poważniej kontuzji, która wykluczyła go z gry na kilka miesięcy. Sytuacja była na tyle poważna, że operacji musiał dokonywać klubowy lekarz doktor Ramon Cugat.

 

W tym sezonie Bagnack jest ostoją drużyny Juvenil A u Jordi Vinyalsa. Kameruńczyk nie ukrywa, że jego idolami są Carles Puyol oraz piłkarz Realu Madryt – Pepe. Młody obrońca ma wszystkie potrzebne cechy, które potrzebne sa dobremu defensorowi. Jest agresywny w swoich poczynaniach, świetnie czyta grę. Ma łatwość wyprowadzania piłki do dalszych formacji na boisku. Gra z zimną krwią i razem z nią powoli przedostaje się do dorosłej piłki.

 

Perełki cantery: 1-Take, 2-Samper, 3-Grimaldo, 4-Babunski, 5-Deulofeu, 6-Oriol Busquets, 7-Ayala, 8-Rafinha, 9-Sandro Ramírez, 10-Seung Ho Paik,  11- Lionel Enguene, 12-Ondoa, 13-Bobby Alekanyue, 14-Jean Marie Dongou, 15-Joel Huertas, 16-Ferran Sarsanedas, 17-Adama Traoré

 

Źródło: MundoDeportivo.com

mainXX:/2013/03/perelki-cantery-frank-bagnack/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.