FC Barcelona vs PSG
0dn.13godz.15min.
12.20 X3.80 22.90 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Plan Xaviego na remontadę z Milanem

Xavi wie, jak pokonać AC Milan, aby dać awans FC Barcelonie do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Ma on plan, który ma zastosować cały zespół i w ostatnim wywiadzie dla Mundo Deportivo ujawnił pięć punktów.

1. Szybki gol

„Wyjdziemy na boisko, aby zdobyć szybko gola, żeby nie czekać z tym do końca meczu”, powiedział. Barça wie, jak strzelać bramki w pierwszej połowie. W 21 z 40 spotkaniach udało się strzelić 40 goli w pierwszej części spotkania. Najwcześniejszy gol padł po uderzeniu Alby (2. minuta) w meczu z Deportivo. Galicyjski zespół, Real Sociedad, Espanyol, Córdoba i Osasuna stracili bramki w pierwszych trzydziestu minutach. Jednak jest jedno „ale”: tracili gole w pierwszej połowie w 11 meczach.

2. Strzelać zza pola karnego

„Zawsze chcesz zrobić bardzo ładną akcję, ale alternatywą jest przejść przez środek boiska, uzyskać dobre miejsce i strzelać z daleka”, mówił. FC Barcelona w tym sezonie ma rekordową ilość bramek strzelonych zza pola karnego. W sumie 18, czyli więcej niż w trzech ostatnich sezonach (16). Przeciwko Mallorce (2-4), piłkarze strzelili 3 z 4 bramek z daleka. Czwarta… prawie też.

3. Wykorzystywanie rzutów wolnych i rożnych

„Musimy zaatakować, być bardziej śmiali niż zwykle. Grać dla zespołu. Trzeba wykorzystać rożne, wolne i chwytać okazję”, stwierdził. W tym sezonie FC Barcelona strzeliła sześć bramek z rzutów rożnych: Real Sociedad, Valencia, Athletic, Atleti, Córdoba i Málaga. Co do wolnych, to pięć (Xavi i Messi): Real Madryt (2), Mallorca, Alavés i Granada.

4. Otwarte pole

„Będziemy starać się stworzyć sobie wolne pol, nie tylko dla Messiego, ale też dla innych”, kontynuował. Spośród 121 bramek, aż 51 zdobył Leo Messi, czyli prawie połowa. Drugim strzelcem jest David Villa, który ma ich 12. Otwarte pole potrzebuje znalezienia rozwiązania.

5. Unikać strategię rywala

„Przeciwnicy zdobyli wiele goli narzucając strategię, z rożnych, wolnych, błędów osobistych. Błędy te powinniśmy eliminować”, dodał. Xavi ma rację. Spora ilość bramek straconych przez FC Barcelonę wynikła z tego, co on opisuje. Pięć z rzutów rożnych, sześć z błędów indywidualnych, trzy samobójcze, cztery z wolnych i cztery z błędu bramkarza – 22 z 50 wszystkich. Dużo.

Źródło: MundoDeportivo.com