18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
55dn.2godz.51min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Premier League podkrada piłkarzy Barçy

Premier League podkrada piłkarzy Barçy

FC Barcelona ma w swoich szeregach mnóstwo utalentowanych i młodych piłkarzy. Jednakże oferty kontraktów katalońskiego klubu nie są tak dobre, jak te z Premier League. Niektórzy zawodnicy wolą więc udać się za pieniędzmi do Anglii.


Osoby odpowiedzialne za młodsze sekcje piłki nożnej mają teraz ręce pełne roboty. Muszą oni przyspieszyć wszystkie środki, aby przyznać umowy piłkarzom, którzy kończą 16 lat, aby zapobiec ewentualnym odejściom. Kilka perełek FC Barcelony jest kuszonych przez kluby z Premier League, jak Arsenal Londyn, Liverpool, Manchester City czy Chelsea Londyn.

 

Co więcej, oferty angielskich klubów są znacznie lepsze od tych, które proponuje FC Barcelona. Drużyny z Premier League oferują 3-letnie kontrakty na kwoty 12 000, 15 000, a nawet 18 000 tysięcy euro za sezon. Do czasu podpisania umowy w wieku 16 lat, wszyscy zawodnicy są wolni do końca sezonu.

 

Wczesne oznaki odejścia zawodników już się pojawiły. Akademia Liverpoolu jest poważnie zainteresowana pozyskaniem Sergi Canósa. Napastnik FC Barcelony milczy, a jego agent, Eduardo Rivera, potwierdza, że otrzymał już formalną ofertę od angielskiego klubu.

 

To nie jedyny piłkarz Cadete, który zaimponował angielskim klubom. Osoby odpowiedzialne za młodzieżowe sekcje piłki nożnej, Guillermo Amor i Albert Puig, utrzymują kontakty z piłkarzami, rodzicami oraz pedagogami, próbując przekonać ich o wartościach i nauce, jakie daje FC Barcelona. Podkreślają oni także, że pieniądze nie są najważniejsze w tak młodym wieku.

 

Źródło: Sport.es

mainXX:/2013/03/premier-league-podkrada-pilkarzy-barcy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.