04.06.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Celta Vigo vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
0dn.11godz.50min.
12.55 X3.80 22.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Problem z lewymi obrońcami

Problem z lewymi obrońcami

Tito Vilanova i Eusebio Sacristan mogą narzekać na swego rodzaju plagę kontuzji, która nawiedziła ich drużyny szczególnie na jednej pozycji. Lewy obrońca to pozycja zarezerwowana w Barcelonie dla Jordiego Alby. Ten doznał kontuzji na zgrupowaniu, więc jego miejsce powinien zająć zmiennik.

 

Problem w tym, że ów zmiennik – Adriano Correia, również zmaga się z kontuzją. Brazylijski defensor powinien wrócić za 2-3 tygodnie, co będzie oznaczało, że w ćwierćfinale nie zagra. Następny w kolejce jest Éric Abidal. Francuz otrzymał już zielone światło na grę, jednak tak długi okres czasu, podczas którego przechodził rehabilitację, nie upoważnia go do gry na tak wysokim szczeblu. Mecz z PSG jest arcyważny i Abidal, który zagrał w tym sezonie zaledwie w jednym meczu towarzyskim w nim nie wystąpi.

 

Carles Puyol to obrońca uniwersalny. On również mógłby zagrać na pozycji lewego defensora, gdyż w przeszłości grywał właśnie na bokach obrony. Swoją karierę rozpoczynał na pozycji prawego obrońcy. Z lewej strony wystąpił między innymi w ćwierćfinale Pucharu Króla przeciwko Realowi Madryt. W spotkaniu z PSG również nie zagra z powodu atroskopii kolana.

 

Martín Montoya to naturalnie prawy obrońca, ale w meczu z zespołem z Paryża to on zagra na pozycji lewego obrońcy. Gra na tej stronie nie jest mu obca, gdyż kilka razy miał okazje występować z przeciwnej strony boiska. Młody wychowanek dostanie w końcu swoją szansę. Ostatnimi czasy był częściej odsyłany na trybuny i ławkę rezerwowych. Powrót do Barcelony Tito Vilanovy na pewno ucieszy Montoyę, gdyż pierwszy trener wydaje się ufać 21-latkowi.

 

Problemy również w Barcelonie B

 

Również drużyna rezerw ma problemy z tą pozycją. Sacristan nie może już korzystać z Alejandro Grimaldo, na którego stawiał od początku sezonu. Młody Katalończyk zerwał więzadła krzyżowe przednie w spotkaniu z Herculesem 24 lutego. Obecny sezon ma już głowy. Kolejną złą wiadomością dla drugiej drużyny Barcelony jest kontuzja Carlesa Planasa, który z powodzeniem zastępował Grimaldo. Drugi kapitan Barcelony B doznał kontuzji na zgrupowaniu kadry Hiszpanii U-21 i nie zagra przez około 3 tygodnie.

 

Źródło: Sport.es

 

mainXX:/2013/03/problem-z-lewymi-obroncami/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.