Przegląd prasy po remontadzie z Milanem

Przegląd prasy po remontadzie z Milanem

Okładki prasy sportowej na całym świecie zdominował temat wczorajszej remontady jaką przeprowadziła FC Barcelona w spotkaniu z AC Milanem.

Niesamowite zwycięstwo w wielkim stylu pozwoliło awansować Barçy do ćwierćfinału Ligi Mistrzów i nie mogło umknąć to prasie. Poniżej zamieszczamy krótki przegląd prasy po meczu Barçy z Milanem.

L”Équipe (Francja) – Boscy: Francuski dziennik pisze o „wspaniałym występie” FC Barcelony i stwierdza, że „Katalończycy doszlifowali perfekcję” w rewanżowym meczu na Camp Nou.

La Gazzetta dello Sport (Włochy) – Lekcja Messiego: Włosi oddają cześć Messiemu, mówią o „miażdżącym 4-0” i zamieszczają na okładce słowa Allegriego i Ambrosiniego uznających wyższość Barçy.

Corriere dello Sport (Włochy) – Milan troppo Messi: Tutaj na okładce tytuł poświęcony jest „show” wykonanemu przez Messiego, widać też żal po niewykorzystanej sytuacji Nianga w pierwszej połowie.

A Bola (Portugalia) – W Barcelonie nie ma cudów… jest Messi: Portugalczycy część okładki poświęcają „cudowi” jaki zdziałała dziesiątka Barçy.

Olé (Argentyna) – Magia powróciła: „Barça zaprezentowała znakomity i radosny futbol, który zniszczył cantenaccio”, pisze dziennik.

Tuttosport (Włochy) – Czarny dym: Dziennik porównuje konklawe, które odbywa się w międzyczasie, do występu Milanu. Pisze także, że „obcy nie zawodzą dwa razy”.

El Periódico (Hiszpania) – Bordowo-granatowy dym: Kolejne odniesienie do wyboru papieża, a także hasła „najlepsza Barça” i „zatopiony Milan”.

La Vanguardia (Katalonia)/Marca (Hiszpania) – Barça wraca: Oba dzienniki swoje strony tytułowe poświęcają temu samemu hasłu. Marca dodaje też, że Barça dokonała remontady, której do tej pory jej brakowało.

Mundo Deportivo (Katalonia) – Co za noc!: „Kolosalna Barça” i „ekstaza na Camp Nou” na pierwszej stronie.

Sport (Katalonia) – Apoteoza: W tym dzienniku możemy czytać: „Messi poprowadził, z dwiema bramkami, genialną Barçę, która zakwalifikowała się przez wielkie wrota”.

El 9 Esportiu (Katalonia) – Oni nie są z tego świata: Dziennik pisze o „niezapomnianym meczu”.

Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB