3dn.22godz.11min.

Reiziger wspomina ostatnią wielką remontadę

Jak wspominał Michael Reiziger w poniedziałek za pośrednictwem Mundo Deportivo, aby odrobić wyjazdową porażkę 3-1 z Chelsea, w 2000 roku Luis van Gaal postawił na ustawienie 3-4-3. Barça wygrała remontadę na Camp Nou po dogrywce.

„Nie było łatwo wygrać rewanż z Chelsea mającą zawodników takich jak Zola, Desailly, Deschamps, Di Matteo, Wise, Ferrer, Petrescu, Flo, Poyet, czy mój rodak De Goey, ale było to kwestią pokazania, że jesteśmy lepsi, zjednoczenia się z kibicami, aby awansować do półfinału ówczesnej Ligi Mistrzów.

Pamiętam, że Luis van Gaal postawił od początku na 3-4-3, chciał mieć kontrolę nad piłką. Nie mogliśmy stracić żadnego gola, bo żeby myśleć o dogrywce musielibyśmy strzelić aż trzy, a wynik 2-0 dawał nam spokojny awans po przegranym 3-1 pierwszym meczu.

Nieczęsto widziałem na Camp Nou tak podekscytowanych kibiców. Trybuny dodawały nam skrzydeł, abyśmy osiągnęli nasz cel. Najtrudniej było zdobyć pierwszego gola, ale nadszedł szybko dzięki Rivaldo.

Figo zdobył drugiego zaraz przed przerwą. Misja wykonana. Ale została jeszcze cała druga połowa, tym bardziej niebezpieczna, że jedna chwila nieuwagi mogła kosztować nas bardzo drogo. I tak było.

Na pół godziny przed końcem Flo wykorzystał nasz błąd. Ale nigdy nie opuściliśmy rąk. To był nasz sekret. Patrick Kluivert, który rozgrywał wtedy wielki mecz, trafił w słupek, a potem, kiedy było już coraz mniej czasu, Dani dał nam dogrywkę trafiając na 3-1. Rivaldo mógł jej uniknąć, ale nie trafił z karnego.

To było kolejne rozczarowanie, ale nadal naciskaliśmy i nie czuliśmy presji. Rivaldo udowodnił to zdobywając, już w doliczonym czasie gry, gola z rzutu karnego – tym razem go wykorzystał – a wynik ustalił później Patrick. Ja już byłem „martwy”. Trener poprosił mnie żebym krył Zolę na całym boisku, ale on i tak jeszcze wykorzystywał wolne przestrzenie z boku. Prawie zdobył gola, ale w przerwie dogrywki zmienił mnie Sergi. Każdy dał z siebie wszystko i tak samo będzie jutro z Milanem.”

Źródło: Mundo Deportivo

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2013/03/reiziger-wspomina-ostatnia-wielka-remontade/