2dn.18godz.25min.

Siedmiu culés zna sposób na Milan

Dzisiejszego wieczoru na Camp Nou, FC Barcelona musi zdobyć przynajmniej dwie bramki (nie tracąc żadnej), aby utrzymać się przy życiu w Lidze Mistrzów. Co ciekawe, aż siedmiu zawodników katalońskiego klubu wie, jak pokonać Abbiatiego.

Leo Messi, Pedro Rodríguez, David Villa i Alexis Sánchez, wszyscy napastnicy oprócz Cristiana Tello, zdobywali bramki przeciwko siedmikrotnemu mistrzowi Europy. Do tego grona dołącza najbardziej ofensywne trio pomocników: Andrés Iniesta, Xavi Hernández i Cesc Fàbregas.

W sezonie 2007/08 udało się to Ceskowi, który wówczas grał dla Arsenalu Londyn. Po 0-0 w pierwszym spotkaniu w Anglii, pomocnik FC Barcelony otworzył wynik na San Siro w 84. minucie spotkania. Adebayor potem dołożył gola na 0-2.

Także Alexisowi udało się pokonać bramkarza Milanu w swojej karierze. W styczniu 2011 roku jego bramka doprowadziła do tego, że Udinese prowadziło 2-1, ale w 93. minucie spotkania Zlatan Ibrahimović wyrównał stan meczu (już 4-4) i Mediolańczycy uniknęli porażki u siebie.

W zeszłym sezonie widzieliśmy resztę strzelających barcelonistów przeciwko Milanowi. W pierwszym spotkaniu, które zakończyło się remisem 2-2, bramki zdobywali Pedro oraz Villa, na które odpowiedzieli Alexandre Pato i Thiago Silva.

W piątej kolejce, Van Bommel otworzył wynik spotkania na San Siro, a następnie bramka padały łupem Messiego (karny) oraz Xaviego. W późniejszym starciu, Argentyńczyk ponownie dwa razy pokonywał Abbiatiego, a trzecie trafienie zaliczył Iniesta.

Źródło: MundoDeportivo.com

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2013/03/siedmiu-cules-zna-sposob-na-milan/