04.06.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Celta Vigo vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
0dn.1godz.48min.
12.55 X3.80 22.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Tony Sanabria: Można tu nauczyć się wielu wartości

Tony Sanabria: Można tu nauczyć się wielu wartości

Drugiego kwietnia w Ameryce Południowej rozpoczną się eliminacje do Mistrzostw Świata młodzików do lat 17. FC Barcelonę na tym turnieju reprezentował będzie zawodnik Paragwaju z Juvenilu A – Tony Sanabria.

 

Przed eliminacjami młody piłkarz udzielił wywiadu dla stacji ESPN, mówiąc w nim o swoich początkach z futbolem oraz o FC Barcelonie. „Zacząłem grać dla Cerro Porteño. Później moi rodzice wyjechali do Barcelony, aby znaleźć pracę. Pojechałem tam z nimi, ale miałem zamiar niedługo wrócić do Paragwaju. Zagrałem kilka meczów w Blanca Subur, po czym dołączyłem do szkółki Barçy”. I nie był to dla niego zły wybór. „Jestem w miejscu, w którym chciałoby być wielu ludzi na świecie”, powiedział Sanabria.

 

„Tu można nauczyć się wielu wartości. Spędzasz dobrze swój czas, bo jesteś wraz z innymi graczami. Zwłaszcza proszą o to, żeby być uczciwym i uprzejmym wobec innych”. Młody chłopiec przyznał także, że kto nie spełnia tych warunków, wie czego się spodziewać. „Widziałem to już kilka razy. Jeśli nie spełniasz tych wymagań, możesz mieć problemy”.

 

Sanabria mówi także o aspektach sportowych w Dumie Katalonii. „Wszystkie zespoły młodzieżowe grają piłką. Odzwierciedlenie tego, co w pierwszej drużynie, można zobaczyć w szkółce”. Mówił także, o swoim idolu. „Moim idolem jest David Villa. Myślę, że gram podobnie jak on. Nie jestem jak Messi, ja jestem typem środkowego napastnika, nie podchodzę bliżej środka, żeby dostać piłkę”.

 

Wracając do szkółki piłkarskiej FC Barcelony, młody reprezentant Paragwaju stwierdził: „Wszyscy trenerzy mają cię tu pod szczególną uwagą. Jeśli zaprezentujesz się ze złej strony, musisz zrobić wszystko, żeby pokazać się z tej dobrej. Przyjechaliśmy wraz z rodzicami tutaj, gdy miałem 12 lat i od tamtej pory nie przestaję się uczyć”, zakończył.

 

Źródło: Sport.es

 

mainXX:/2013/03/tony-sanabria-mozna-tu-nauczyc-sie-wielu-wartosci/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.