04.06.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Celta Vigo vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
0dn.11godz.34min.
12.55 X3.80 22.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Uciążliwości czasu rozgrywania spotkania

Uciążliwości czasu rozgrywania spotkania

Decyzja rozegrania El Clásico w La Liga o godzinie 16:00 była trudna dla szatni FC Barcelony. Będzie to drugie najwcześniejsze spotkanie w tym sezonie, zaraz po Getafe i godzinie 12:00. To jest kwestia doznań fizycznych: rano, organizm jest przyzwyczajony do treningu i wczesnym popołudniem do odpoczywania. Pedro wyznał otwarcie, że nie pasuje mu taka godzina.


Trenerzy musieli zrównoważyć wszystko w ostatniej dobie. Zespół spędził noc w Madrycie i funkcjonuje, jak za każdym razem, gdy spędza noc poza Barceloną. Miało to miejsce przed spotkaniami z Mallorcą, Realem Sociedad i Valladolid (wszystkie o 18:00).

 

Z boiska treningowego wszyscy udali się na lotnisko, a potem do hotelu. Kolacja była oparta na węglowodanach (ryż, makaron) oraz rybie i owocach. Do tego osiem godzin odpoczynku. Niedziela dla zawodników nadeszła szybko.

 

Śniadanie czekało na piłkarzy dość wcześnie: płatki, mleko, sok, tosty, niektóre wędliny (ser lub szynka) i owoce. Posiłek ten nie może być bogaty, ponieważ po kilku godzinach odpoczynku i odprawie technicznej, drużynę czeka znów obiad (12:30).

 

Chodzi o to, aby mieć maksymalną ilość czasu odpoczynku przed samym meczem – kwestia drzemki. Celem jest, aby ciało nie czuło się zmęczone po spaghetti, makaronie, kurczaku z grilla czy owocach. Ważny jest także cukier i kawa, aby nie zasnąć i nie czuć zmęczenia.

 

Rutynowe przybycie na Santiago Bernabéu nie zostanie zmienione. Barça nie ma daleko, więc nie potrzebuje dużo czasu, aby dostać się na stadion. Preferuje się przyjechanie na rozgrzewkę, kilkunastominutową koncentrację i początek meczu.

 

Po spotkaniu o 16:00, pewne jest, że piłkarze spędzą noc w swoich domach. Nie zapominajmy, że po 14 z 22 spotkaniach, zawodnicy wylądowali rano na El Prat, a nawet na drugi dzień, biorąc pod uwagę mecz rozgrywany w Glasgow.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

 

mainXX:/2013/03/uciazliwosci-czasu-rozgrywania-spotkania/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.