04.10.2023, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Porto vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.21godz.55min.
14.00 X3.75 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

„Abidal jest moim kandydatem do Nagrody Księcia Asturii”

„Abidal jest moim kandydatem do Nagrody Księcia Asturii”
Carles Vilarrubí, wiceprezydent Barçy, wyróżnił niesamowity powrót do zdrowia Abidala i Tito Vilanovy. Wiceprezes FC Barcelony, zostawia sprawę przedłużenia kontraktu z  Érikiem Abidalem sztabowi trenerskiemu, uznał też, że zawodnik Blaugrany: „jest moim kandydatem do Nagrody Księcia Asturii”.
 
W wywiadzie dla El món a Rac 1, docenił ciężką pracę doktora Juana Carlosa Garcíi-Valdecasasa oraz całego jego zespołu. Stwierdził, że Abidal jest rodzajem piłkarza, który „cały czas chce i czeka na gre”. Zwrócił uwagę, że Barça: „jest zjednoczoną drużyną, zawodnicy nie są tylko najemnikami” i że mogą być dumni ze swoich socios.
 
W kwesti przedłużenia kontraktu z obrońcą: „odnowienie kontraktu zależy od wielu zmiennych. Na pierwszym miejscu są potrzeby klubu i drużyny, dużo zależy od wydajności piłkarza. Obecnie nie możemy być niczego pewni”. 
 
W każdym razie, Vilarrubí, dał przykład swoim zachowaniem, gdy wyznaczył Abidala jako swojego kandydata do Nagrody Księcia Asturii: „Nie mogę wyobrazić sobie, by było inaczej”, powiedział. 
 
Odniósł się również do sytuacji Tito Vilanovy: „Jest niesamowity, ma wysokie poczucie odpowiedzialności i umiejętność do jasnego formułowania swoich oczekiwań”.
 
Carles Vilarrubí wyznał, że jest spokojny o mecz  Barça-PSG, ponieważ „gorzej było awansować z Milanem”. 
 
Źródło: Sport.es 

mainXX:/2013/04/abidal-jest-moim-kandydatem-do-nagrody-ksiecia-asturii/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.