18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
53dn.13godz.1min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Ademar León – Barça Intersport: Dwudziesty tytuł mistrzowski (25:30)

Ademar León – Barça Intersport: Dwudziesty tytuł mistrzowski (25:30)

Wynik mówi sam za siebie. W kluczowym tygodniu Barça Intersport odniosła pierwsze ważne zwycięstwo, które pozwoli jej ze spokojem przygotowywać się do kolejnych spotkań.


We wczorajszym spotkaniu ligowym Xavi Pascual i jego zespół pokonał Ademar León 30:25, co pozwoliło im cieszyć się ze zdobycia kolejnego tytułu.

Katalończycy rozegrali mecz, w którym dominowali od początku do końca, pokazując swoją najlepszą dyspozycję na każdej z pozycji. Solidna obrona i skuteczność w ataku pozwoliły Barcelonie na systematyczne powiększanie swojej przewagi punktowej. To wszystko było możliwe dzięki dokładnym obronom Šarcia oraz strzałom Montoro, który w całym spotkaniu zdobył aż sześć bramek.

Po początkowym prowadzeniu 2:0 Barça już wiedziała, że kontroluje to spotkanie. Z biegiem czasu Katalończycy tylko powiększali swoją przewagę nie dając zbyt wielu okazji gospodarzom na wyrównanie widniejącego rezultatu.

 

Na dziesięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy Barcelona prowadziła 12:8 i już czuła zapach zwycięstwa. Jednak gospodarze nie chcieli tanio sprzedać skóry i pomiędzy 21. a 23. minutą zmniejszyli wysokość swojej porażki do 14:12.

 

Po przerwie Katalończycy wyglądali na bardzo zmotywowanych i pobudzonych – wiedzieli nowiem, że są na najlepszej drodze do zdobycia tytułu mistrzowskiego. Ich gra wyglądała więc bardzo efektownie, a szybko przeprowadzane akcje w ofensywie i siła obrony sprawiła, że fani mogli być tylko zadowoleni z takiego rozwoju wydarzeń.

 

Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Straňovský, który dzięki swoim czterem bramkom po dziesięciu minutach drugiej połowy powiększył prowadzenie Katalończyków do pięciu punktów.

 

Barça jednak nie odpuszczała do samego końca, a dzięki swoim szybkim kontratakom pokazała wszystkim, że jest godna walczyć o najwyższe cele. Zawodnicy do ostatniej minuty próbowali powiększać swoją przewagę i wcale nie wyglądali na zmęczonych po ostatnim spotkaniu z Atlético, po którym nie mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek.

 

Ostatecznie całe spotkanie zakończyło się wynikiem 30:25 na korzyść Barcelony i jasno potwierdziło, kto jest w tym sezonie Mistrzem Ligi ASOBAL.


Ademar León – 25

FCB Intersport – 30

Ademar León: Asanin (Malumbres); Cabanas (1), Vrazalic (5), Carou (-), Castro (4), Nantes (6), Carrillo (3), Vranjes (4), Piñeiro (-), Golubovic (-), Mario López (-), Molina (1), Pichel (1).

FC Barcelona Intersport: Šarić (Šterbik); Rocas (3), Entrerríos (2), Noddesbo (1), Mikel Aguirrezabalaga (1), Morros (1), Straňovský (4), Montoro (6), Rutenka (6, 1 p), Juanín García (1), Tomás (2), Sarmiento (2), Gurbindo (-), Ariño (1).

 

 

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2013/04/ademar-leon-barca-intersport-dwudziesty-tytul-mistrzowski-25-30/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.