2dn.19godz.37min.

Alexis sam się broni

Mówi się, że Alexis Sánchez będzie tym zawodnikiem, który prawdopodobnie opuści stolicę Katalonii w letnim okienku transferowym. Tymczasem Chilijczyk dostaje coraz więcej szans na grę i prezentuje się znacznie lepiej.

Każdy zawodnik ma swoich zwolenników i przeciwników, a Alexisowi wyraźnie nie szło w tym sezonie, więc tych drugich ma coraz więcej, którzy są za sprzedażą Sáncheza. Jeśli jednak bliżej przyjrzymy się ostatnim meczom Alexisa, to można dostrzec, że w ostatnich tygodniach daje drużynie naprawdę sporo jakości.

Wyjątkiem nie było wczorajsze spotkanie przeciwko Baskom. Dobrze sprawdzał się w pressingu, pokazywał się na wolnym polu. Oprócz tego, mógł zdobyć gola w pierwszej połowie, ale po jego uderzeniu piłka trafiła w słupek. W drugiej połowie szczęście było po jego stronie i po asyście Messiego, skierował futbolówkę do bramki gospodarzy. Był to bardzo ważny gol, który pozwolił Blaugranie na objęcie prowadzenia 2:1. W końcówce spotkania został zmieniony przez Iniestę.

Alexis ma pięć goli w Primera División w tym sezonie i wszystkie zostały zdobyte w tej rundzie. Chilijczyk jest także czwartym asystentem w drużynie z ośmioma podaniami, po których padły gole. W tej klasyfikacji jest za plecami Messiego (10), Cesca (11) i Iniesty (13).

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2013/04/alexis-sam-sie-broni/