Bartra, Adriano, Song i Busquets, czyli kandydaci na stopera

Bartra, Adriano, Song i Busquets, czyli kandydaci na stopera

Kontuzje Puyola i Mascherano sprawiły, że Tito Vilanova przed rewanżowym meczem z PSG, ma problem, kogo ustawić na środku obrony. Wydaje się, że kandydatów jest czterech: Bartra, Adriano, Song i Busquets.

 

Czterej wymienieni wyżej piłkarze, to zawodnicy, którzy mogą w środę zagrać na pozycji środkowego obrońcy. Bartra, czyli nominalny środkowy obrońca, Adriano, który jak wiemy występuje na boku obrony, jednak może zagrać również na środku i nominalni pomocnicy, czyli Song i Busquets, którzy byli już sprawdzani w grze obronnej.

 

Adriano kontuzje mięśnia dwugłowego nabawił się 17 marca. Początkowo mówiło się, że piłkarz będzie pauzował od 4 do 6 tygodni, jednak jego powrót do zdrowia idzie szybciej niż początkowo zakładano. Adriano już trenuje na treningach z całym zespołem, więc wydaje się, że na PSG powinien być gotowy.

 

Pamiętajmy jednak, że Adriano gra na boku obrony. Jednak warto przypomnieć sobie zeszłoroczny klasyk z Realem Madryt, w którym Brazylijczyk zagrał na środku obrony, ponieważ kontuzjowani byli Piqué i Puyol. Tamten mecz zakończył się remisem 2:2, a Adriano zagrał poprawnie.

 

Jedynym piłkarzem, który na co dzień gra na środku obrony jest Marc Bartra. Piłkarz, z którym klub wiążę wielkie nadzieje. W tym sezonie zagrał w jedenastu meczach. Sześć razy w La Liga, dwa razy w Pucharze Króla, trzy razy w Lidze Mistrzów, jednak w ostatnich tygodniach trenerzy przestali stawiać na młodego Bartrę. Z Celtą i Mallorcą zagrał po 90 minut. Spisał się bardzo dobrze, a co najważniejsze dobrze rozumiał się z Gerardem Piqué.

 

Na środku obrony mogliby również zagrać Song lub Busquets, pomimo tego, że obaj wymienieni piłkarze FC Barcelony grają w pomocy, to występy na środku obrony mają już za sobą. Busquets za czasów Guardioli grał parę razy na środku defensywy i spisał się dobrze, pamiętajmy jednak, że ewentualne ustawienie Hiszpana w obronie spowoduje, że Barcelona osłabi środek pola. Busi jest najlepszym piłkarzem świata na swojej pozycji i chyba lepiej będzie jak wystąpi na swojej nominalnej pozycji.

 

Czwartą opcją jest Song, do którego można mieć wiele wątpliwości. Grał na początku sezonu jako stoper, ale nie sprawdził się i jego ewentualny występ w tak ważnym meczu byłby sporym ryzykiem.

 

Ostatnią opcją jest Abidal, jednak wystawienie francuskiego obrońcy, w tak ważnym meczu byłoby bardzo ryzykowane.

 

Źródło: Sport.es

 

 

 


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB