Bartra, Busquets, Song – trzej gracze, którzy mają szansę zastąpić Masche

Bartra, Busquets, Song – trzej gracze, którzy mają szansę zastąpić Masche

Młody zawodnik, któremu można zarzucić brak doświadczenia, Kameruńczyk, który nie miał dobrego sezonu w lidze i Sergio, który na tej pozycji grał tylko w Vallecas.

 

Tito Vilanova będzie miał spore problemy z utowrzeniem jedenastki, która zagwarantuje w drugim spotkaniu przeciw PSG, awans do półfinału Ligi Mistrzów. Zaczynając od Leo Messiego, który według Catalunya Radio będzie miał nie mniej niż 3 tygodnie wolnego. Jego nieobecność daje Vilanovie szereg możliwości na zapełnienie jego miejsca – wystawiając Cesca jako falszywą dziewiątkę, lub stawiając na Villę. Pedro, teoretycznie, odzyskuje dawną formę. Na pewno nie jest Messim, który gwarantuje bramki, ale jest wystarczająco skuteczny w ataku.

 

Nieobecność Messiego to dramat dla Barcelony, której luki w obronie, nie wróżą dobrej przyszłości w następnym meczu przeciw PSG. Mascherano – kontuzjowany i zawieszony przez kartki, nie zagra na Camp Nou. Kontuzjowany Puyol nie zagra, więc Barcelona jest zmuszona w trybie natychmiastowym zorganizować centrum obrony. Najbardziej logiczne byłoby wystawienie Alvesa, Piqué, Bartry i Jordiego Alby. Abidal, pomimo swojego bohaterstwa, nie wydaje się być gotowym na kolejne spotkanie. Z kolei poziom gry Adriano wydaje się być ciągle niewystarczający.

 

Jednym z rozwiązań, które Tito może rozważyć, jest gra jednym z dwóch środkowych obrońców – Songiem lub Busquetsem. Jest to wybór, który poniekąd został wymuszony po ostatnim meczu. W Sewilli w centrum obrony zagrał Song, na Camp Nou przeciwko Realowi – Adriano i Mascherano. Busquets także grał jako środkowy – w Vallecas z Rayo.

 

 

Żródło: As.com

 

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB