5dn.10godz.20min.

Bayern gromi i awansuje do finału

Rywal FC Barcelony w półfinale Ligi Mistrzów, Bayern Monachium, pokonał Vfl Wolfsburg aż 6-1 i awansował do finału Pucharu Niemiec. Kolejnym wyzwaniem Bawarczyków będzie ligowe spotkanie z Hannover 96, ale tu można spodziewać się wielu zmienników.

Bayern Monachium nie pozostawił żadnych złudzeń, że jest najlepszą drużyną Niemiec tego sezonu i dał żadnych szans Vfl Wolfsburg. Choć pierwsza połowa na to nie wskazywała, bo było zaledwie 2-1, mecz zakończył sie pogromem aż 6-1, a wszystko za sprawą hat-tricka Gómeza.

Mandžukić i Robben, a także Diego, strzelali bramki w pierwszych 45 minutach. Potem na początku drugiej połowy gola dołożył Shaqiri. Wszystko zmieniło się po wejściu Gómeza na boisko (77. minuta). Już trzy minuty później trafił on do siatki po raz pierwszy, a dziesięć minut później miał już na swoim koncie hat-tricka.

Bayern Monachium 6-1 Vfl Wolfsburg