1dn.23godz.13min.

Cesc ratuje punkty: FC Barcelona 1-0 Levante UD

FC Barcelona wygrała 1-0 z Levante UD. W 16. minucie mogło być 1-0, ale Villa nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na Inieście. Dopiero siedem minut przed końcem Cesc zdobył gola na wagę trzech punktów. Pomocnik wykorzystał doskonałe podanie od Alexisa i pokonał Navasa, który dziś interweniował bardzo dobrze.

Tylko sześć punktów dzieli Barçę od tytułu, po tym jak drużynie udało się zdobyć kolejne trzy w meczu przeciwko Levante, który okazał się znacznie trudniejszy niż gospodarze się spodziewali. Solidna defensywa drużyny przyjezdnych dała tylko kilka szans zawodnikom Tito na zdobycie bramki jednak wtedy na wysokości zadania stawał bramkarz Levante, broniąc nawet rzut karny. Nie był to bardzo porywający mecz w wykonaniu Barcelony, ale lider wykazał się dużą cierpliwością kontrolując przez cały mecz jego przebieg i ostatecznie zapewniając sobie zwycięstwo po bramce Cesca. Tytuł ligowy jest o krok bliżej, ale… najpierw pora na Bayern!

Abidal od początku po 14 miesiącach

Barça rozpoczęła z czwórką z tyłu – Dani Alves, Adriano, Abidal – który wyszedł w podstawowym składzie po raz pierwszy od 14 miesięcy – i Montoya. Z przodu zagrali Villa i Cesc, który zostawił miejsce na prawej flance Alvesowi. Barça od początku kontrolowała grę, ale niskie tempo spotkania sprawiło, że defensywa gości była ciężka do pokonania.

Navas broni karnego

Ponadto bramkarz Levante bardzo dobrze się spisywał powstrzymując Thiago, później broniąc rzut karny wykonywany przez Villę, który został podyktowany za faul na Inieście i broniąc dobitkę Cesca. Iniesta dyrygował grą i Barça starała się zaskoczyć dobrze zorganizowanego rywala. Kolejny strzał Tello i kolejna dobra obrona Navasa po strzale Alvesa z rzutu wolnego, były najlepszymi okazjami przed przerwą.

Levante skupione na defensywie

Barça była perfekcyjna w obronie – Abidal rozgrywał świetne spotkanie – i praktycznie gra cały czas toczyła się na skraju pola karnego Levante, gdzie wyjątkowo aktywny był Villa. Najlepsza okazja Levante miała miejsce na początku drugiej połowy, kiedy Acquafresca znalazł się na wątpliwym spalonym. Widząc, że drużyna traci precyzję Vilanova zdecydował się wpuścić Xaviego za Iniestę w 58. minucie i tempo spotkania zaczęło rosnąć.

Alexis się pokazuje, a Cesc zapewnia zwycięstwo

Pedro zastąpił Thiago i ustawienie zmieniło się na 4-3-3 z cofniętym Ceskiem, podczas gdy Levante zostawiło tylko jednego napastnika, Acquafresce, i skupiło się na defensywie. Na koniec wszedł Alexis, który w 81. minucie zastąpił Ville.

Barça wrzuciła na wyższe obroty i w 82. minucie otrzymała nagrodę, kiedy Cesc pokonał Navasa ze skraju pola karnego po otrzymaniu piłki z prawej strony od Alexisa. Ten gol oznaczał, że Barça może powoli przymierzać się do tytułu, który być może zapewni sobie już w przyszłym tygodniu na San Mames, ale najpierw oczywiście czeka ich ciężkie spotkanie z Bayernem w Lidze Mistrzów.

FC Barcelona 1-0 Levante UD

83″ Cesc 1-0 (asysta Alexis)

FC Barcelona: Valdés – Alves, Adriano, Abidal, Montoya – Song, Iniesta (53″ Xavi), Thiago (66″ Pedro) – Villa, Cesc, Tello (76″ Alexis)

Ławka rezerwowych: Pinto, Bartra, Alba, Busquets, Xavi, Alexis, Pedro

Poza kadrą: Oier, Piqué, Dos Santos, Messi

Levante UD: Keylor Navas – Pedro López, Vyntra, Navarro, Juanfran – Diop, Simao Mate (85″ Míchel) – El Zhar (68″ Valdo), Barkero, Rubén (89″ Roger) – Acquafresca

Ławka rezerwowych: Munúa, Rodas, Ballesteros, Pedro Ríos, Valdo, Míchel, Roger

Źródło: Własne / FCBarcelona.com