17.06.2024, g. 00:30
Mecz towarzyski
Panama vs Paragwaj
Do meczu pozostało:
0dn.12godz.11min.
12.80 X3.10 22.30 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Dziesięć lat od pierwszego zdobycia Euroligi

Dziesięć lat od pierwszego zdobycia Euroligi

FC Barcelona Regal po raz pierwszy zwyciężyła w rozgrywkach Euroligi w 2003 roku, a więc minęło już 10 lat od tamtego momentu. Wczoraj wszystkim zawodnikom, którzy grali w tamtej ekipie, został złożony szczery hołd w hali Palau Blaugrana.


W drużynie z 2003 roku, która wygrała Euroligę, byli tacy zawodnicy jak: Nacho Rodríguez, Alfons Alzamora, Gregor Fučka, Patrick Femerling, César Bravo, Dejan Bodiroga, Juan Carlos Navarro, Roberto Dueñas, Šarūnas Jasikevičius, Rodrigo De la Fuente i Remon Van der Hare. Wszyscy otrzymali zasłużone owacje od kibiców w hali Palau Blaugrana. Jedynym nieobecnym był Anderson Varejao, który jest zawodnikiem NBA (Cleveland Cavaliers).

Trenerem zespołu Dumy Katalonii był w tamym okresie Svetislav Pešić i dzięki niemu Barcelona znów zaczęła się liczyć w Europie. Szkoleniowiec wniósł do hali zdobyte wówczas trofeum, a wszyscy poczuli, jakby cofnęli się w czasie. Wczoraj kapitan tamtej ekipy, Rodrigo De la Fuente, powiedział: „Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do stworzenia tego niesamowitego zespołu. To przyjemność wrócić do miejsca, który zawsze był i będzie moim domem”.

Źródło: FCBarcelona.catKursy na mecze FC Barcelony

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2013/04/dziesiec-lat-od-pierwszego-zdobycia-euroligi/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.