3dn.15godz.41min.
11.33 X5.25 29.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Éric Abidal w wyjściowym składzie po 420 dniach

Francuski obrońca FC Barcelony, Éric Abidal, wrócił dziś do wyjściowego składu. Tito Vilanova postawił na niego od pierwszej minuty meczu z Levante UD. Stworzył on parę stoperów z Adriano, dla którego był to szósty występ na tej pozycji i szósty z innym partnerem.

Ostatni raz, kiedy to Éric Abidal znalazł się w wyjściowym składzie FC Barcelony miał miejsce 26 lutego 2012 roku, kiedy to kataloński zespół grał na Vicente Calderón z Atlètico Madryt. Wówczas udało się wygrać 2-1. Od tego czasu minęło aż 420 dni.

Jednakże, aby odnaleźć ostatnie spotkanie w wyjściowym składzie na Camp Nou, trzeba cofnąć się tydzień wcześniej – 19 lutego 2012 roku FC Barcelona wygrała 5-1 z Valencią. Jeżeli chodzi o reprezentację, miało to miejsce 29 lutego 2012 roku, kiedy to Francja grała z Niemcami w Bremie (1-2). Daje to nam 417 dni.

Abidal już zdążył „zadebiutować” w FC Barcelonie po powrocie z bardzo długiej przerwy spowodwanej transplantacją wątroby. Zagrał on 22 minuty w ligowym spotkaniu z Mallorcą.

Adriano szósty raz na środku obrony

Abidalowi w środku obrony towarzyszył dziś Adriano, dla którego jest to szósty mecz w obecnym sezonie na tej pozycji. Co ciekawe, za każdym razem grał na stoperze z innym kolegą: Abidal, Mascherano, Piqué, Puyol, Bartra oraz Busquets. Warto również zaznaczyć, że z Brazylijczykiem w centrum defensywy FC Barcelona nie przegrała: Real Madryt 2-2, Rayo Vallecano 5-0, Benfica Lizbona 0-0, PSG 1-1 oraz Zaragoza 3-0.

Źródło: ARA.cat / własne

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2013/04/eric-abidal-w-wyjsciowym-skladzie-po-420-dniach/