29.05.2024, g. 01:00
WNBA
Connecticut Sun blank vs blank Phoenix Mercury
Do meczu pozostało:
0dn.5godz.59min.
14.60 X0.00 21.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Guardiola i Tito powalczą o Kompanego

Guardiola i Tito powalczą o Kompanego

 

Ostatni konflikt między Vincente Kompanym i jego trenerem – Roberto Mancinim, spowodował, że angielska prasa zaczęła widzieć piłkarza w innym klubie. Nie od dziś wiadomo, że piłkarza Manchesteru City chętnie kupiłaby Barcelona jak i Bayern.

 

Barcelona, Bayern i Real, te trzy kluby stoczą najprawdopodobniej walkę o belgijskiego środkowego obrońce. Konflikt jaki ma Kompany z Mancinim zaostrza się i wydaję się, że piłkarz po sezonie zmieni barwy.

 

Kompany podpadł Manciniemu w momencie kiedy sprzeciwił się klubowi, który nie chciał jego powołania do reprezentacji na spotkanie z Macedonią, w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata. Kompany był wtedy w fazie powrotu do zdrowia po dwóch miesiącach kontuzji, a życzeniem Manciniego było, żeby Belg odpuścił to spotkanie. Tak się jednak nie stało i piłkarz wybrał się na zgrupowanie kadry.

 

Belgijska gazeta „Het Nieuwsblad” podkreśla również, że Kompany nie skonsultował swojego wyjazdu z lekarzem klubowym i wyjechał na zgrupowanie bez wiedzy lekarzy, na temat jego aktualnego stanu zdrowia. Mancini był wściekły na swojego piłkarza, ponieważ postawił klub w niezręcznej sytuacji, a sam piłkarz zaryzykował własne zdrowie.

 

Taki obrót sprawy powoduje, że obecnie nikt nie wierzy w to, że Kompany zostanie na kolejny sezon w City. Warto również wspomnieć, o sytuacji jaka miała miejsce latem 2008 roku, kiedy belgijski piłkarz był piłkarzem Hamburga i został zmuszony do powrotu z Igrzysk w Pekinie po pierwszym etapie rozgrywek. Piłkarz opuścił wtedy ćwierćfinał z Włochami, półfinał z Nigerią, oraz mecz o trzecie miejsce z Brazylią.

 

Konflikt na linii Mancini-Komapny chcą wykorzystać czołowe kluby europejskiej. Barcelona, Bayern i Real chętnie skorzystają z usług Belgijskiego obrońcy. Sam piłkarz jest świadomy tego, że jest obecnie bardzo ceniony w Europie i na brak ofert na pewno nie będzie mógł narzekać. Zdaniem „The Telegraph”, Guardiola bardzo chciałby mieć Kompanego w swojej kadrze, a co za tym idzie być może stoczy walkę ze swoim byłem klubem, o usługi piłkarza Manchesteru City.

 

Źródło: Sport.es

mainXX:/2013/04/guardiola-i-tito-powalcza-o-kompanego/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.