08.09.2023, g. 18:00
Eliminacje Mistrzostw Europy (EURO 2024)
Gruzja vs Hiszpania
Do meczu pozostało:
163dn.0godz.28min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Konferencja prasowa: Jupp Heynckes

Konferencja prasowa: Jupp Heynckes

Dzisiaj wczesnym popołudniem odbyła się konferencja prasowa Bayernu Monachium, a jednym z jej uczestników był trener Bawarczyków – Jupp Heynckes.


Trener Bayernu odnosił się z dużym szacunkiem do gości z Hiszpanii. „FC Barcelona nie tylko w przeszłości wywarła duży wpływ w europejskim futbolu, ale i teraz dominuje na arenie międzynarodowej”, powiedział Heynckes.

Jednak najważniejszym tematem dzisiejszej konferencji była osoba Lionela Messiego, który wciąż zmaga się z kontuzją. Obóz Bayernu zakłada jednak, że Argentyńczyk zrobi wszystko, by jutro pojawić się na boisku. „Z tego co wiem, to chyba nie będzie to niczym dziwnym, gdyby nie zagrał od pierwszej sekundy. Choć wiemy, jak ogromne znaczenie ma on dla Barcelony, to jednak prawdą jest, że teraz zmaga się z problemami mięśniowymi. Myślę, że w sobotę nie wystąpił ze względów bezpieczeństwa. Ale Barcelona to nie tylko Messi. Jest przecież Iniesta i inni gracze. Oni mają naprawdę wielką ekipę”, przyznał trener Bawarczyków.

Jednak niezależnie od przeciwnika, Heynckes mówi, że ma „jasny pomysł na swoją drużynę. Mamy pewne pomysły i koncepcję.” Tym samym przyznaje, że nie potrzebuje żadnych rad od Pepa Guardioli. „Pierwszą rzeczą, którą mogę powiedzieć o Pepie jest to, że podziwiam go jako piłkarza i trenera. Jednak to, co mówiły media jest nieprawdą. Ja sam jestem wystarczająco dobrze poinformowany i znam Barcelonę jak moją własną drużynę”, stwierdził Heynckes.

Na zakończenie 67-latek odniósł się na temat sytuacji obrońców Barcelony. „Abidal rozegrał w sobotę całe spotkanie. To niezwykły sportowiec, zarówno pod względem piłkarskim, jak i osobistym. We wtorek może zagrać on lub Bartra, ale to nie wpłynie na nasze podejście do spotkania. My mamy bardzo jasne wyobrażenia na temat tego, jak zagrać przeciwko Barçy.”

 

Źródło: AS.com

Kursy na mecze FC Barcelony

Elche - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

02/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2013/04/konferencja-prasowa-jupp-heynckes/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.