Lilian Thuram daje wykład na temat rasizmu uczniom FCBEscola

Lilian Thuram daje wykład na temat rasizmu uczniom FCBEscola

 

Francuz odwiedził Barcelonę wraz z Fundacją FC Barcelona i CCCB, którzy biorą udział w różnych wydarzeniach związanych z walką z rasizmem.

 

Były zawodnik Barcelony, Lilian Thuram poprowadził w Auli 1899, w poniedziałek, dyskusję na temat rasizmu, wykład skierowany był dla adeptów FCBEscola w wieku od 8 do 10 lat, w ramach współpracy z Fundacją FC Barcelony. Francuz swoje wystąpienie skierował do młodzieży przez edukacyjne i rozrywkowe podejście do niego, w którym analizował kulturę i przykłady rasistowskich oraz dyskryminujących zachowań w dzisiejszych czasach.

 

Ta wizyta Liliana Thurama w Barcelonie była możliwa dzięki współpracy pomiędzy Fundacją FC Barcelony i Comtemporanea Culture Center w Barcelonie (CCCB). Piłkarz wygłosił również referat na temat rasizmu dla około 250 nastolatków z IES Miquel Tarradell w Barcelonie i uczestniczył w konferencji „Rasizm jest wciąż tutaj”, która miała miejsce w teatrze. Uczestniczył w niej także marokański pisarz Tahar Ben Jelloun oraz Ramon Garriga, wszystko objęte było patronatem Fundacji FC Barcelony.

 

Źródło: FCBarcelona.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB