31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
11dn.11godz.15min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Londyn wita! Barça Regal 64:53 Panathinaikos

Londyn wita! Barça Regal 64:53 Panathinaikos

FC Barcelona Regal odniosła zwycięstwo w meczu numer pięć przeciwko Panathinaikosowi Ateny 64:53 i tym samym awansowała do etapu Final Four Euroligi! W półfinale Katalończycy zmierzą się z Realem Madryt.


Najwięcej punktów zdobył Juan Carlos Navarro (15) i głównie dzięki niemu drużyna osiągnęła swoje 13. Final Four w historii. Pierwsza połowa była znakomita w wykonaniu podopiecznych Xaviego Pascuala, a goście z Aten nie potrafili zniwelować kilkunastopunktowej przewagi.

Prowadzenie 17:10 w pierwszej kwarcie było wynikiem dobrej obrony strefowej gospodarzy, a gracze Panaty nie potrafili sobie z nią poradzić. Przez dłuższy czas nieobecny na parkiecie był Diamantidis ze względu na zbyt dużo liczbę fauli. Nową jakość z ławki Barcelony wniósł Joe Ingles i Katalończycy prowadzili po pierwszej kwarcie 28:14. Kolejna część gry to znakomita koszykówka gospodarzy, którzy wyszli nawet na osiemnastopunktowe prowadzenie (38:19). Ateńczycy potrafili jednak odpowiednio zareagować i to oni zaczęli zdobywać punkty seriami. W efekcie, na przerwę Blaugrana schodziła przy wyniku 44:33.

Goście zaskoczyli tym, że na ławce spotkanie rozpoczął James Gist, który w drugiej połowie zaczął kryć Navarro i Katalończyk nie był już tak skuteczny. Barça przestała czuć się już tak komfortowo na parkiecie i ekipa Panathinaikosu wyczuła swoją szansę. Trzecia kwarta zakończyła się bardzo niskim wynikiem, ale na korzyść gości (7:10). Mecz zaczął wchodzić w decydującą fazę i dało się to bez trudu zaobserwować. Każde trafienie było na wagę awansu i drużyny starannie przygotowywały swoje akcje. Przed ostatnią kwartą Barcelona prowadziła 51:43. Było to trudne 10 minut dla Katalończyków, ale wykazali oni ogromnego ducha walki. Coraz więcej punktów znów zaczął zdobywać Navarro i na 6 minut przed końcem, przewaga była dwucyfrowa. Rzut z dystansu Huertasa przypieczętował kilka minut później awans Barcelony.

FCB Regal, 64
Panathinaikos, 53

 

FCB Regal: Huertas (10), Navarro (15), Abrines (2), Lorbek (6) i Jawai (9); Tomić (5), Wallace (0), Jasikevičius (6), Sada (0), Todorović (3).

Panathinaikos: Diamantidis (6), Ukić (7), Maciulis (9), Lasme (16) i Tsartsaris (4); Bramos (3), Gist (6), Banks (2), Schortsanitis (0).

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2013/04/londyn-wita-barca-regal-64-53-panathinaikos/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.