Lucas Moura: Messi jest geniuszem, jestem jego wielkim fanem

Lucas Moura: Messi jest geniuszem, jestem jego wielkim fanem
Lucas Moura (urodzony 13 sierpnia 1992 roku w São Paulo, Brazylia) jest najdroższym, transferowym zawodnikiem w historii futbolu brazylijskiego. São Paulo otrzymało blisko 43 miliony euro od PSG za zakontraktowanie młodego zawodnika tak, by przyjechał do Europy spełnić marzenie o sukcesie, jakie miało wielu jego rodaków. Teraz, przeciwko Barcelonie, Lucas otrzyma świetną okazję do zaprezentowania swojego talentu i potencjału. 
 
Śledzisz więcej meczów rozegranych przez Barçę, po tym jak dowiedziałeś się, że będziesz się z nią mierzył? 
 
Zawszę śledzę mecze Barçy, która poza tym ma wspaniałych graczy i oferuje najlepsze wydanie futbolu na dzień dzisiejszy oraz posiada najlepszego zawodnika na świecie. Po tym jak dowiedzieliśmy się, że czeka nas z nimi konfrontacja, zaczęliśmy oglądać ich spotkania z większą uwagą. Każdy mecz ma swoją historię, najważniejsza w grze przeciwko Barcelonie będzie koncentracja i dawanie z siebie wszystkiego. 
 
Których graczy Barçy lubisz najbardziej? 
 
Messi jest geniuszem, o nim powiedziano już wszystko. Jestem wielkim fanem Messiego.  Na ten czas jest najlepszym zawodnikiem na świecie i najlepszym jakiego widziałem w grze. Także jest prawdą to, że aby grać na poziomie jaki osiągnął potrzeba u swojego boku kolegów o wysokiej jakości gry. Mają solidną 
obronę i zawodników potrafiących przerwać kontratak w centrum boiska, takich jak Xavi, Iniesta lub energiczny Dani Alves. Z tymi wszystkimi, wielkimi piłkarzami Barcelona posiada pełną drużynę. 
 
Z którym z nich chciałbyś najbardziej grać? 
 
Każdy z nich jest zawodnikiem na wysokim poziomie, a razem drużyna ta funkcjonuje  dobrze. Nie mam żadnych preferencji odnośnie tego, z kim konkretnie chciałbym grać. Obecnie reprezentuję zespół o wysokiej jakości i pracy, gdzie codziennie spełniam marzenie o grze z najlepszymi graczami i gwiazdami piłki nożnej. 
 
Barcelona ma kilka braków w obronie, zwłaszcza na lewej stronie. Możesz skrzywdzić ich grając w tym obszarze? 
 
Mogę atakować z lewej, z prawej lub ze środka. Odnośnie tych luk – nie ma perfekcyjnej ekipy, każda ma jakieś braki, ale wierzę, że mistrz Ancelotti da nam wszytskie potrzebne informacje i wskazówki. 
 
UEFA zniosła sankcję na Ibrahimovicia. Co oznacza to oznacza dla PSG, że Ibra może rozegrać spotkanie? 
 
Jest zawodnikiem, który robi różnicę, jest naszym największym strzelcem i gwiazdą drużyny. Jest szanowany i zarówno jego technika, jak i doświadczenie są nam bardzo pomocne. 
 
Macie Mottę, Maxwella i Ibrahimovicia, którzy grali w Barcelonie. Czy rozmawiałeś z nimi o Blaugranie?
 
Jeszcze nie rozmawialiśmy, ale koncentrujemy nasze siły na Barçę. Oni, którzy już tam grali, na pewno pomogą nam zorientować się na pewnych aspektach ich byłych drużyn.
 
Twój rodak, Ronaldinho, triumfował z Barceloną po pierwszym doświadczeniu zdobytym w europejskim klubie – w PSG. Chciałbyś, żeby ta historia powtórzyła się także, względem Ciebie? 
 
Ronaldinho jest wielkim zawodnikiem, który stworzył i wciąż tworzy nową historię w futbolu, prawdziwy przykład. Wiem, że grał tu w PSG i wyrobił swą markę, jak Raí, a później kontynuował grę na wysokim poziomie w Barcelonie, stając się najlepszym piłkarzem na świecie. Chciałbym mieć taką karierę jak on. Jestem jeszcze początkującym i gdy myślę o swoich celach, zwracam uwagę na wielkich graczy i ich karierę. 
 
Dani Alves wykonuje też pracę, jako ambasador Barcelony w seleçao. Wydaje się, że Neymar mówi bardzo dużo o Barçy i wydaje się być przekonanym odnośnie kontraktu. Czy Ciebie spotkało coś podobnego? 
 
Nie, nigdy nie rozmawiałem z Barceloną. To normalne, że zawodnicy rozmawiają o swoich wyborach, o sposobach pracy w klubie, ale nie chcę przez to powiedzieć, że kogokolwiek był przekonywany do kontraktu z Blaugraną. 
 
Przed przybyciem do Paryża, nie było żadnych szans przystąpienia do Barçy?
 
Tego nie wiem. 
 
Wracając do eliminacji przeciwko Barcelonie. Ile procent szans ma PSG na wyeliminowanie Barçy?
 
To będzie bardzo trudna walka, ale nie niemożliwa. Mamy silną grupę, doświadczonych zawodników, wielkiego trenera, jesteśmy bardzo zjednoczeni i skoncentrowani na ten mecz. 
 
Odważysz się na jakąś prognozę? 
 
Trudno jest przewidzieć wynik, ale wierzę bardzo w moją ekipę i myślę, że możemy poradzić sobie w eliminacjach. 

 

Źródło: MundoDeportivo.com

 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB