Messi wyrównał osiągnięcie Samitiera

Messi wyrównał osiągnięcie Samitiera

Argentyńczyk na San Mamés został drugim najlepszym strzelcem w historii klubu, licząc mecze towarzyskie i oficjalne.

 

Leo Messi kontynuuje swój marsz, aby zostać najlepszym strzelcem w historii FC Barcelony. Bramka, którą zdobył na San Mamés była numerem 333 na jego koncie. Taki sam wynik osiągnął Josep Samitier, drugi najlepszy strzelec w meczach oficjalnych i towarzyskich.

 

Na szczycie listy jest legendarny Paulino Alcántara (369), który urodził się na Filipinach w 1896 roku. Alcántara grał w Barçy w latach 1912-1927. Większość swoich bramek zdobył jednak w sparingach, w Pucharach Katalonii i Pucharze Hiszpanii, w czasach, gdy La Liga jeszcze nie istniała. Rekord Leo Messiego, który ma 25 lat, jest najlepszym osiągnięciem klubu jeśli chodzi o oficjalne mecze. W rzeczywistości tylko 22 bramki z 333 zostały zdobyte w meczach sparingowych.

 

Argentyńczyk jest jedynym zawodnikiem z obecnej pierwszej drużyny, zajmujących czołowe lokaty na liście najlepszych strzelców w historii Barcelony. Następny jest Xavi, który zajmuje 48. miejsce z 90 bramkami na koncie. Poniżej przedstawiamy najlepszych strzelców w historii FC Barcelony w meczach oficjalnych i towarzyskich:

 

tab

Źródło: FCBarcelona.es

 


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB