31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
18dn.3godz.25min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Premier League „okrada” Barçę

Premier League „okrada” Barçę

Kilka tygodni temu wiele mówiło się na temat tego, że kilka klubów z angielskiej Premier League będzie chciał skusić lepszymi ofertami wielu młodych talentów ze szkółki FC Barcelony. Niestety te wiadomości potwierdziły się…


FC Barcelona jest już świadoma, że straciła dwie cenne perełki – Julio Pleguezuelo i Josimara. Agent obu zawodników, Raúl Verdú, poinformował klub o tym, że nie podejmie z nimi negocjacji. Pleguezuelo i Josimar będą kontynuować swoją karierę w wielkich angielskich klubach.

 

Brytyjska prasa zakłada, że środkowy obrońca będzie grał teraz dla Arsenalu Londyn, ale miał także oferty z Manchesteru City oraz Tottenhamu. Josimar, pomocnik z Ekwadoru, trafi zapewne do stolicy Anglii. Obaj zawodnicy są uważani za wielkie perełki FC Barcelony Cadete A.

 

Los młodych zawodników FC Barcelony w ostatnim czasie staje się bardzo niepewny. Kontrakty oferowane przez kataloński klub, które obejmują trzy sezony po 12000, 15000 i 18.000 euro, są znacznie niższe niż te w angielskiej lidze. Co więcej, regulacje prawne umożliwiają darmowe transfery, płacąc tylko skromne uprawnienia szkoleniowe. Prawnicy katalońskiego klubu pracowali wiele lat nad znalezieniem sposobu zatrzymania zdolnych graczy w Katalonii, ale nie ma na to sposobu.

Pleguezuelo i Josimar już nigdy nie założą koszulki FC Barcelony dla zespołu Cadete. Klub ponadto ostrzega, że będzie trzymać się z dala od zawodników na taki wzór, którzy wybrali pieniądze zamiast rozwoju piłkarskiego. Łączy to więc ze sobą całkowite piłkarskie pożegnanie.

 

Źródło: Sport.es

mainXX:/2013/04/premier-league-okrada-barce/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.