31.12.2022, g. 01:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Espanyol
Do meczu pozostało:
20dn.14godz.37min.
11.22 X6.60 211.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Roura: Liga to priorytet

Roura: Liga to priorytet

Na dzisiejszej konferencji prasowej przed meczem z Zaragozą stawił się Jordi Roura, który podkreślił jak ważna jest dla Barcelony walka o zwycięstwo w lidze, którą określił jako priorytetową.

„La Liga jest dla nas podstawą, to nasz pierwszy cel. To prawda, że teraz jest trochę w porządku, ale nasz skład jest szeroki i bez nich wszystkich nie bylibyśmy liderami. Mamy nadzieję na powrót naszych zawodników i odzyskanie tonu (fizycznego) na ostatniej prostej”, zapewnił Roura.

„Każdy zespół w trudnej sytuacji jest groźny, Zaragoza się z tego nie wyłącza. To będzie trudny mecz, bo dla nich każdy punkt jest ważny i będą o niego grać. Musimy być skoncentrowani i, jak zwykle, starać się wygrać”, powiedział Roura o zespole Manolo Jiméneza, który zajmuje 17. pozycję w lidze z dorobkiem 27 punktów.

Trener mówił też o zawodnikach, których zabraknie na La Romareda: Pinto, Albie, Messim, Inieście i Busquetsie. „Wszyscy zawodnicy odczuwają jakiś dyskomfort na tym etapie sezonu. Sergio odczuwał niewielki ból i poprosił o odpoczynek”, powiedział. Zapytany o Piqué, odpowiedział, że „biorąc pod uwagę okoliczności, musiał grać więcej niż zazwyczaj. Jest w świetnej formie, ale musimy znaleźć dla niego chwilę odpoczynku”.

Bayern jest w formie

„W ostatnich latach doszliśmy do dwóch finałów, tak jak i Bayern. Jest jednym z najlepszych zespołów w Europie, jest bardzo silny. To będzie bardzo trudny dwumecz, w którym decydujący będzie rewanż. Tutaj każdy szczegół ma znaczenie”, przeanalizował czekający Barcelonę pojedynek w Lidze Mistrzów, dodając, że „przygotowania będą wyglądały inaczej, niż gdybyśmy mieli grać z Madrytem, bo nie znamy ich aż tak dobrze”.

Na koniec Jordi Roura poświęcił kilka słów Sergi Roberto: „Gra na wysokim poziomie. Zawsze staramy się znaleźć dla niego miejsce, kiedy tylko jest ku temu okazja. Na jego pozycji trudno jest zachować ciągłość, ale ma on dla nas znaczenie na przyszłość”.

Źródło: FCBarcelona.cat

 

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Espanyol Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

31/12/2022 / 20:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.