Roura: Pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną

Roura: Pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną

„Dziś nikogo nie pomijaliśmy, wybraliśmy piłkarzy najbardziej odpowiednich do tego spotkania. La Liga to podstawa, jest dla nas czymś fundamentalnym. Jeszcze nie jesteśmy mistrzami”, powiedział na konferencji prasowej Jordi Roura.

 

Ogólny występ wszystkich piłkarzy

 

Zawodnicy pokazali, że potrafią grać jak prawdziwa drużyna. Co więcej wszyscy pokazali, że posiadają zdolności do wpisania się we wzór pierwszego zespołu. Dla mnie, dzisiejszy mecz był bardzo ciężki jeśli chodzi o sytuację Zaragozy w La Liga. Bez odpowiedniej koncentracji z pewnością nie udałoby nam się wygrać tego spotkania. Tello rozegrał znakomity mecz, występ Thiago również był bardzo dobry, wszyscy inni także dobrze spisywali się na swoich pozycjach. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z gry całego zespołu”.

 

Rotacje w składzie

 

„Dziś nikogo nie pomijaliśmy, wybraliśmy piłkarzy, którzy byli najbardziej odpowiedni do tego spotkania. Grali zawodnicy, którzy byli najlepiej przygotowani fizycznie do meczu, ponieważ ostatni tydzień był bardzo długi i męczący. Sytuacja byłaby inna, gdybyśmy mieli jeszcze chociaż 3 dni do tego meczu. Piqué rozegrał bardzo wiele spotkań i zdecydowaliśmy się pozwolić mu odpocząć”.

 

Kolejny krok w stronę tytułu

 

„Ten rezultat jest dla nas bardzo cenny. Liga to podstawa. Jest dla nas fundamentalna. Jest naszym priorytetem. Zostało jeszcze 7 kolejek, 21 punktów, więc nie jest ona jeszcze matematycznie zdobyta. Powtarzam po raz kolejny: Liga to podstawa, będziemy dawać siebie wszystko w każdym meczu”.

 

Niepowodzenia w defensywie

 

„Wydawało się, że Bartra miał nieco problemów z atakiem rywala, który grał bardzo wysoko, więc powiedzieliśmy mu żeby grał bliżej naszej bramki. Wynikało to z ostrożności”.

 

Alexis i Villa

 

„To dwaj zupełnie odmienni zawodnicy. Alexis charakterystycznie różni się od Davida Villi pod wieloma względami. David czuje się bardziej komfortowo na środku ataku, na najbardziej wysuniętej pozycji. Alexis z kolei wprowadza do gry większą mobilność, wydawało nam się, że będzie lepszym rozwiązaniem na dzisiejszą wyjściową jedenastkę”.

 

Źródło: As.com

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB