Scolari: Dobrze dla Neymara jeśli przeniesie się do Europy

Scolari: Dobrze dla Neymara jeśli przeniesie się do Europy

Brazylijski trener powiedział, że „dobrze, żeby dokonał wyboru” opuszczenia Brazylii i dodał, że „najlepiej w przeciągu najbliższych dwóch lub trzech lat”.

 

Brazylijski szkoleniowiec uważa, że „byłoby dobrze dla reprezentacji” gdyby Neymar, zawodnik którym interesuje się Barça, grał w Europie. Wypowiedź miała miejsce podczas wywiadu dla gazety Folha de Sao Paulo. Trener zapewnia, że napastnik „znacznie się poprawił w przeciągu ostatnich dwóch lat”, ale dodaje, że przekroczenie oceanu „byłoby świetne”.

 

Scolari również powiedział, że Neymar „jest bardzo dobrym zarówno jako zawodnik i jako sportowiec”. Trener dodał „jest posłuszny taktycznie i kompletny. Jest wielką zaletą, jest to zawodnik, który będzie jeszcze lepszy za dwa, trzy i pięć lat. I przez następne dziesięć lat będzie wielki”.

 

Większa koncentracja w Europie

 

Trener przyznaje także, że powinien chronić Neymara w reprezentacji: „Jest wiele umów, wiele propozycji, poza piłką nożną, na której powinien się koncentrować. Muszę go chronić, aby był wypoczęty”.

 

W tym wypadku Felipao uważa, że w Europie będzie inaczej. „Tam działa to na innych zasadach. Media nie mają zbyt wiele dostępu. Klub na to nie pozwala”.

 

Źródło: MundoDeportivo.com


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB