Smutny odpoczynek po bolesnym powrocie

Smutny odpoczynek po bolesnym powrocie

Po bolesnej porażce na Allianz Arena z Bayernem, Tito Vilanova dał niektórym swoim zawodnikom kilka dni odpoczynku.


Zespół Tito Vilanovy wkroczył w tę część sezonu z licznymi ograniczeniami spowodowanymi kontuzjami i zmęczeniem fizycznym. Także długi sezon, który rozpoczął się już w sierpniu Superpucharem Hiszpanii, nie sprzyja piłkarzom.

Na formę psychiczną zawodników z pewnością wpłynęły też choroby Tito i Érica Abidala, a w ostatnim czasie niespodziewana kontuzja najlepszego zawodnika – Lionela Messiego.

 

Po wczorajszym spotkaniu Barça musiała przyjąć gorycz porażki i uznać wyższość Bayernu. Niesprzyjająca atmosfera w samolocie Barcelony była bardzo widoczna. Zwłaszcza, że na pokładzie zabrakło Gerarda Piqué i doktora Ricarda Pruny, co było spowodowane kontrolą antydopingową. To jeszcze bardziej pogrążyło zawodników w smutku.

 

Wszyscy zawodnicy wchodzący na pokład mieli przygaszone miny, a zwłaszcza Leo Messi i Marca Bartra, którzy powoli wchodząc po schodach dali sygnał, że są załamani faktem wystąpienia w rewanżu. Na takie gesty nie potrzeba już słów.

 

Dyrektor sportowy Andoni Zubizarreta będzie miał, więc wiele do omówienia w najbliższym tygodniu. Zawodnicy zaś muszą jak najszybciej się pozbierać i stanąć do walki z Bilbao w meczu ligowym.

 

Później przyjdzie czas na dokonanie głębszej analizy obecnej sytuacji Barcelony i omówienia tego, co powinno być zrobione w przyszłości. Nikt więc nie powinien mówić o „końcu pewnej ery „, ale o „transformacji „.

 

Źródło: Sport.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB