Wiara – główny warunek remontady

W ostatni wtorek przekonaliśmy się, że Bayern Monachium kroczy jak na ten moment po miano najlepszej drużyny Europy. Bawarczycy rozgromili Dumę Katalonii 4:0 i tylko cud może sprawić, aby drużyna prowadzona przez Tito Vilanovę pojechała w tym roku na Wembley.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że ten, kto czeka na refleksje odnośnie słabej postawy zespołu i błędnych decyzji sztabu szkoleniowego ten się mocno przeliczy. Ten krótki tekst jest skierowany przede wszystkim do Was, drodzy kibice.

 

Po samym spotkaniu, z każdego końca świata i na każdym twitterowym koncie dało się słyszeć głosy wieszczące koniec ery FC Barcelony. W ślad ekspertów, w tym dziennikarzy sportowych z naszego kraju, poszli fani Blaugrany co jest dla mnie rzeczą absolutnie niezrozumiałą. Po prostu tego nie ogarniam. Okej, możecie bluzgać, bo zagrali przysłowiowy piach na Allianz Arena, ale czy coś zmienicie? Czy wpłyniecie na sędziego? Na wynik?! Nie. Nikt i nic już tego teraz nie zmieni.

 

Niektórzy wręcz domagali się zaraz po końcowym gwizdku sprzedania połowy pierwszego składu, nie mówiąc już o dymisji Markiza. Nie bronię teraz nikogo, tylko wymagam – dajcie im czas. Do środy pozostało go niewiele i dalej sądzę, że do awansu potrzebne jest „Kaiserslautern XXI wieku”, ale wierzcie. Tej drużynie się to najzwyczajniej w świecie należy, za to czego dokonała na przestrzeni ostatnich lat. Ta sama wiara jest podstawowym warunkiem dokonania remontady. Co z tego, że piłkarze mogą to robić skoro ich fani stawiają Katalończyków na przegranej pozycji już teraz? To culés mają porwać zawodników do walki, to ja, Ty, Twoi znajomi, kibice z całego świata mają się zjednoczyć i pomóc im awansować. Jeżeli Messi i spółka się postarają i będą czuli nasze wsparcie, a mimo to nie wejdą do finału, trudno – nic się nie stało. Jednak jeśli nie dacie im szansy to będziecie współodpowiedzialni za odpadnięcie z rywalizacji.

 

Pewnie zastanawiacie się dlaczego najpierw napisałem „nasze”, a potem „[wy] będziecie”… Odpowiedź jest prosta – ja w nich wierzę, bo jeżeli nie oni mogą dokonać tego historycznego wyczynu, to kto mógłby to uczynić?


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB