31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
17dn.16godz.26min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wolfgang Stark „nagrodzony” przez UEFA

Wolfgang Stark „nagrodzony” przez UEFA

Wolfgang Stark, sędzia spotkania Paris Saint Germain-FC Barcelona, nie poprowadzi już żadnego meczu w obecnej edycji Ligi Mistrzów. Komitet Techniczny Arbitrażu UEFA zdecydował się w ten sposób „nagrodzić” arbitra za jego trzy poważne błędy w pierwszym ćwierćfinałowym starciu w Paryżu.


Najpoważniejszy błąd Starka miał miejsce w sytuacji Javiera Mascherano i Jordiego Alby, kiedy to oboje zderzyli się podczas akcji. Na sam początek arbiter pozwolił kontynuować grę, a następnie poprosił obu zawodników o opuszczenie boiska, co jest wbrew przepisom.

 

Komitet Techniczny Arbitrażu UEFA stwierdził, że błędy popełnione przez Wolfganga Starka są wystarczająco poważne, aby nie prowadził on już żadnego spotkania w obecnej edycji Ligi Mistrzów. Warto zaznaczyć, że wcześniej był on uważany za faworyta do poprowadzenia finału.

 

Rzecznik prasowy Barçy, Toni Freixa, na konferencji prasowej w ostatni piątek powiedział, że klub wystosował odpowiednie pismo do UEFA, gdzie wyraził swoją skargę na temat arbitrażu Starka za nieodpowiednie stosowanie przepisów w grze. Freixa prosił, aby „podjąć koniczne środki, aby uniknąć takich błędów w przyszłości”.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

mainXX:/2013/04/wolfgang-stark-nagrodzony-przez-uefa/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.