3dn.18godz.16min.

„Zbrodniarz” Motta wraca na Camp Nou

Były zawodnik FC Barcelony, a obecnie piłkarz Paris Saint-Germain – Thiago Motta wróci na Camp Nou, gdzie w 2010 roku został wyrzucony z boiska za niesportowe zachowanie.

W sezonie 2009/2010 doszło do półfinału między Dumą Katalonii, a Interem Mediolan, który prowadzony był wówczas przez Mourinho. W pierwszym spotkaniu włoski klub wygrał 3-1, dlatego Barcelona musiała odrabiać straty u siebie w domu. W 30. minucie spotkania za faul na Sergio Busquetsie drugą żółtą kartę otrzymał właśnie Motta. Co do samego faulu można mieć wiele zarzutów, ale zachowanie Włocha po nim było już zdecydowanie nieczyste. Były barcelonista złapał Busquetsa za kark i wykrzyczał do niego kilka słów. Jakich? Nie wiadomo. Ostatecznie Blaugrana wygrała tamto spotkanie, ale do finału awansował Inter.

Obaj piłkarze do tamtej feralnej sytuacji mierzyli się ze sobą kilka razy. Zagrali przeciwko sobie na Euro 2012 w fazie grupowej oraz w finale, lecz tam Motta szybko doznał kontuzji i został zmieniony. Dziś są duże szanse na grę Thiago od pierwszej minuty, gdyż za kartki pauzuje strzelec drugiej bramki dla PSG w pierwszym meczu – Matuidi.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2013/04/zbrodniarz-motta-wraca-na-camp-nou/