1dn.11godz.43min.

Zwycięstwo na zakończenie fazy grupowej

FC Barcelona Regal zakończyła wczoraj zmagania w Top 16 fazy Euroligi. Katalończycy pokonali na własnym parkiecie Maccabi Tel Aviv 74:71 i z bilansem 13:1 awansowali do kolejnego etapu. Najlepszym graczem był Álex Abrines, zdobywca 21 punktów.

W czwartkowy wieczór koszykarze ze stolicy Katalonii zakończyli zmagania w fazie Top 16 Euroligi. W hali Palau Blaugrana gospodarze pokonali Maccabi Tel Aviv 74:71 i teraz czeka ich walka w ćwierćfinale. Gwiazdą wieczoru był niewątpliwie 19-letni Álex Abrines. Gdy Barcelona wygrywała Euroligę w 2003 roku, on miał zaledwie 9 lat. Zawodnik urodzony na Majorce zdobył 21 punktów dla Blaugrany i nie da się ukryć, że był to jego najlepszy występ w tym sezonie.

Mecz z zespołem z Izraela nie należał do łatwych. Praktycznie cały czas goście utrzymywali się na powierzchni i mieli szansę na zwycięstwo. Na zakończenie trzeciej kwarty to właśnie koszykarze z Tel Avivu prowadzili 56:51 i wydawało się, że niespodzianka wisi w powietrzu. W ekipie gospodarzy był na parkiecie Juan Carlos Navarro, który nie grał w ostatniej kolejce i przede wszystkim Abrines.

Właśnie ten drugi zaczął prezentować bardzo dojrzałą koszykówkę i był liderem zespołu. Rzucał z dystansu, a także trafiał ważne rzuty wolne w końcówce meczu. Czwarta kwarta okazała się decydująca i to jednak Duma Katalonii sięgnęła po zwycięstwo. W ćwierćfinale Euroligi Barcelona Regal zagra z Panathinaikosem Ateny majac przewagę swojego boiska rozgrywając pierwsze dwa mecze w Palau Blaugrana.