FC Barcelona vs Real Sociedad
2dn.15godz.36min.
11.70 X3.60 24.75 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

24 lata temu Tito Vilanova zadebiutował w pierwszym zespole

Dziś mijają 24 lata od debiutu Tito Vilanovy w pierwszym zespole FC Barcelony. Miał on miejsce w towarzyskim spotkaniu z CD Banyoles, które uświetniło obchody 75-lecia istnienia klubu. Tito wszedł na plac gry w przerwie, a Barça wygrała 6-2.

Spotkanie odbyło sę 24 godziny po goleadzie z Oviedo (7-1) i na dziewięć dni przed finałem Pucharu Zdobywców Pucharów, który ostatecnie Barcelona wygrała pokonując 2-0 Sampdorię. W tym meczu tylko Carrasco i Soler reprezentowali pierwszy zespół, reszta drużyny składała się z młodych zawodników z Barçy B. Znalazło się tam nawet miejsce dla zawodnika grającego w kategorii młodzieżowej juvenil, Pepa Guardioli. „Zagrał jeszcze wolniej niż moja babcia”, powiedział Johan Cruyff po zakończeniu spotkania. Guariola rozegrał pełną pierwszą połowę, a na drugie 45 minut zwolnił miejsce dla Tito Vilanovy. Co ciekawe, w meczu z Banyoles wzięli udział także Aureli Altimira i Jordi Roura.

Do przerwy FC Barcelona wygrywała już 3-0 dzięki trafieniom Pozanco, Linde i Carrasco. Cruyff po pierwszej połowie zarządził aż dziewięć zmian. Na boisku zameldowali się Unzué, Herrera, Sergio, Emilio, Javi, Vilanova, Müller, Roura i Altimira.

Dwa lata Vilanovy w Barçy Atlètic

Tito Vilanova kształcił się w szkółce FC Barcelony, a dla Barçy Atlètic grał przez dwa sezony, w latach 1988-90. W tym okresie wystąpił tylko w dwóch towarzyskich meczach pierwszego zespołu w 1989 roku: 2-6 w Banyoles i 2-1 z Palamós. W obu spotkaniach wchodził na boisko po przerwie. Z zespołu rezerw odszedł na rzeczy gry w Figueres, skąd po dwóch latach odszedł do Celty. W Vigo rozegrał 27 meczów i zdobył jednego gola, ale prze trzy sezony grał na poziomie Primera División. Później grał już w Segunda A dla Badajoz, Mallorki, Lleidy i Elche. Na piłkarską emeryturę przeszedł w Gramenet w 2002 roku.