31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
18dn.2godz.58min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Abidal ma również oferty z Kataru

Abidal ma również oferty z Kataru

Éric Abidal nadal gromadzi kluby, które są chętne jego zakontraktowaniem. Wiadomo już, że francuski obrońca nie założy koszulki FC Barcelony w przyszłym sezonie, więc jego agent gromadzi kolejne oferty transferu. Przeżycia zawodnika powodują, że wiele drużyn widzi w nim bardzo ciekawego piłkarza do wzmocnienia zespołu.


Paris Saint Germain i Olympique Lyon stanęli pierwsi do kolejki po Abidala. W tym drugim klubie zawodnik spędził znaczącą część swojej kariery. Do zainteresowanych niedawno dołączyło Monaco pod przewodnictwem Dmitry Rybolovleva, który przeznacza ogromne pieniądze na transfery (prawdopodobne miejsce docelowe Víctora Valdésa.

 

Jednak to nie koniec zainteresowanych. W ostatnim tygodniu dołączyły do tego grona soczyste oferty z Kataru. Abidal w kraju arabskim ma zapewnioną nie tylko wysoką pensję, ale i wysoką jakość życia, gdzie w letnich miesiącach temperatura sięga 45ºC, a przez resztę roku nie spada poniżej 20. Ponadto poziom presji i konkurencji nie ma nic wspólnego z tym, co można znaleźć w Europie.

 

Jednak nie wszystko w tej opcji maluje się w kolorowych barwach. Marzeniem Abidala jest znalezienie się w reprezentacji Francji na Mistrzostwa Świata w Brazylii w 2014 roku. Katarska liga nie gwarantuje mu powołania, ponieważ nie ma w niej tak wysokiego poziomu gry, jak w Europie.

 

Jutro konferencja prasowa


Mundo Deportivo skontaktowało się z agentem Abidala, Davidem Venditellim, który wyjasnił, że obrońca odcina się od oceny wszystkich ofert przed podjęciem decyzji dotyczącej jego przyszłości. Nie jest wykluczone, że Abidal poda szczegóły tego, co może być jego następnym celem, podczas konferencji prasowej, która odbędzie się jutro na Camp Nou. Udział wezmą także: prezydent Sandro Rosell oraz dyrektor sportowy Andoni Zubizarreta.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

mainXX:/2013/05/abidal-ma-rowniez-oferty-z-kataru/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.