Barça wysłucha ofert za Thiago

Barça wysłucha ofert za Thiago

Jak informuje Mundo Deportivo, Thiago Alcántara nie jest w gronie zawodników nietykalnych i może odejść tego lata. Barcelona jest gotowa wysłuchać ofert transferowych za jednego ze swoich najbardziej perspektywicznych piłkarzy.

Jeden z najbardziej cenionych i najlepiej rozwijających się młodych zawodników Barçy Guardioli spowolnił swój progres i w tym sezonie nie odgrywa znaczącej roli w zespole Tito Vilanovy. Nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się zmienić w najbliższej przyszłości, bo na tej samej pozycji za konkurentów ma dwa filary zespołu, Xaviego i Iniestę, oraz Cesca, na którego chce nadal stawiać Vilanova, mimo nieregularnej formy Katalończyka, przez którą mówi się nawet o jego odejściu z klubu.

To właśnie Cesc spowalnia rozwój Thiago, bo kiedy młody Hiszpan już gra, to nie robi tego regularnie, a świetne występy przeplata tymi słabszymi. W przyszłym sezonie zawodnik z Arenys nadal będzie odgrywał w zespole dużą rolę, przynajmniej tego chce Tito, a ewentualany transfer dodatkowego pomocnika jeszcze bardziej utrudniłby sytuację starszego z braci Alcántara.

Pożądany zawodnik

Barça jest zatem gotowa wysłuchać różnych ofert od innych klubów, a sam zawodnik w tak młodym wieku nie może ani nie chce pozwolić sobie na stagnację spowodowaną brakiem regularnej gry już przez kolejny sezon. Ta sama sytuacja, jeśli chodzi o rozwój i konieczność gry, tyczy się Gerarda Deulofeu.

W Hiszpanii i Europie wiele klubów z otwartymi rękoma przyjmie Thiago, jednak w razie ewentualnego transferu Barça musi otrzymać satysfakcjonującą ją kwotę, która pozwoli na przemeblowania w zespole. A przy wyścigu o usługi Neymara może okazać się to kosztowniejsze niż początkowo zakładano.

Jeśli odejdzie, to na pewno nie za bezcen. Jego klauzula odejścia wynosi 90 milionów euro, a mówi się, że zawodnik może odejść za 25 milionów. W grę wchodzi też opcja prawa do odkupienia go w przyszłości.

Źródło: Mundo Deportivo

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB