2dn.21godz.54min.

Bliżej „setki”: FC Barcelona 2-1 Real Valladolid

FC Barcelona wygrała 2-1 z Realem Valladolid. W 21. minucie spotkania goście stracili piłkę na swojej połowie, co wykorzystał Xavi, który zagrał na wolne pole do Pedro, a ten nie miał problemów z pokonaniem Jaime. Tuż przed przerwą były zawodnik katalońskiego klubu, Marc Valiente, trafił do swojej bramki. W 87. minucie Montoya sprokurował rzut karny, którego na bramkę zamienił Víctor Pérez.

Xavi i Pedro otwierają wynik

Barça potrzebowała trochę czasu, aby odnaleźć się w grze – mimo, że od początku dominowali w posiadaniu piłki – jednak nie potrafili złapać rytmu i gra przypominała monolog, z Villą z przodu szukającym okazji. Xavi i Pedro stworzyli akcję, która w 21. minucie otworzyła wynik spotkania, kiedy kataloński pomocnik podał piłkę po stracie Ruedy do Pedro, który posłał swój strzał obok bramkarza.

Samobójcza bramka Valiente

Sergio, Iniesta, Xavi i Cesc podnieśli tempo w środku boiska i tylko brak wykończenia utrzymywał nadal wynik 1-0, aż do chwili kiedy były zawodnik Barçy, Marc Valiente nieszczęśliwie posłał piłkę do własnej siatki po 30 minutach gry i trafił bramkę samobójczą. Dwie bramki do przerwy i Barça wyglądała jakby zmierzała po wyższy rezultat.

Barça bliska trafienia trzeciej

Barça wyszła na drugą połowę spotkania szukając kolejnych bramek, podczas gdy Valladolid nie był w stanie zagrozić bramce Valdesa – który wystąpił po raz 400 dla Klubu – wynik nie podlegał wątpliwościom. Barça nękała obronę przyjezdnych i Xavi, Pedro oraz Cesc byli bliscy zdobycia trzeciej bramki. Tito wprowadził Thiago, Dos Santosa i później także Tello, w międzyczasie swoje okazje na zdobycie bramki mieli Villa i Pedro.

Karny dla Valladolid

Jednak to Valladolid zakończyło drugą połowę spotkania strzelając bramkę, kiedy Montoya faulował Manucho w polu karnym i Victor Perez wykorzystał jedenastkę. Mimo to było jednak sporo okazji do świętowania, kiedy deszcz przestał padać i kibice rozpoczęli przygotowania do pomeczowej imprezy świętując kolejny tytuł ligowy.

FC Barcelona 2 – 1 Real Valladolid

21″ Pedro 1-0 (asysta Xavi)

42″ Marc Valiente 2-0 (samobój)

87″ Víctor Pérez 2-1 (rzut karny)

FC Barcelona: Valdés – Montoya, Piqué, Mascherano, Alba – Busquets (63 Thiago), Xavi, Iniesta (75″ Dos Santos) – Pedro, Cesc (82″ Tello), Villa

Ławka rezerwowych: Pinto, Bartra, Song, Dos Santos, Thiago, Alexis, Tello

Real Valladolid: Jaime – Balenziaga, Rueda, Valiente, Peña – Álvaro Rubio (84″ Lluis Sastre), Víctor Pérez, Omar, Óscar (68 Bueno) – Larsson, Guerra (76″ Manucho)

Ławka rezerwowych: Dani Hernández, Sereno, Baraja, Bueno, Lluis Sastre, Rama, Manucho