Decyzje do podjęcia

Decyzje do podjęcia

W Barçy wszyscy wiedzą jasno jedno: najpierw trzeba wygrać w końcu tę Ligę, która wygrana wydaje się być już od początku, a potem podjąć nareszcie decyzje dające nowy impuls temu cyklowi. Konieczność tego impulsu widać było w Lidze Mistrzów. I nie chodzi tu o odpadnięcie z niej, ale o 0:7 z Bayernem, co dobitnie pokazuje, że w zespole należy dokonać zmian i to nie kosmetycznych.

W ostatnich dniach w wypowiedziach samych zawodników, jak Iniesta czy Piqué, słychać już głosy ukierunkowane na przyszłość klubu. Najlepiej świadczą o tym zdania wypowiedziane przez tego drugiego, jak „już nie jesteśmy najlepsi”, czy „trzeba będzie podjąć pewne decyzje”.

Właściwie można przyjąć, że kiedy od zdobycia Ligi dzieli nas już tylko krok, a czegoś w zespole brakuje, to nie jest tak źle. Jednak zdobycie jednego tytułu nie ochłodzi tego, że trzeba podjąć decyzje. W otoczeniu zawodników takich jak Messi, Iniesta czy Busquets, istnieją podstawy do tego, aby stworzyć nowy, odświeżony zespół.

Trener: Tito Vilanova

To była do tej pory najważniejsza sportowa decyzja podjęta przez Zubizarretę, odpowiedź na pytanie czy stawiamy na Vilanovę, który ma dać ciągłość zespołowi prowadzonemu przez Pepa Guardiolę. Minął już rok i, biorąc pod uwagę to, że jest to jego debiut w piłkarskiej elicie jako pierwszy trener, z pomocą Jordiego Roury zdobycie mistrzostwa pomoże mu w zrealizowaniu swojego celu. Dodając do tego połączenie pracy z trudnym leczeniem w Nowym Jorku, jest to zobowiązanie. Tito wyraża pragnienie dalszej pracy, gdyby tak nie było, wtedy należałoby szukać innego trenera.

Neymar i jeszcze kilku

Sprzedaże i przychody to klucze do nowych transferów. Jeśli będzie ich dużo, Barcelona może zatrudnić nawet do sześciu nowych zawodników, z Neymarem na czele. Może wejść w to także dwóch bramkarzy, środkowy obrońca, pomocnik i jeszcze jeden napastnik.

Pożegnanie z Valdésem, Alexisem i Villą

Jeśli mają być zakupy, muszą być też sprzedaże. Wstępny budżet do przeznaczenia na transfery to 50 milionów euro, a jak zapewnia Mundo Deportivo, dodatkowe pieniądze Barcelona chce pozyskać ze sprzedaży Valdésa, Alexisa i Davida Villi.

Źródło: Mundo Deportivo

 

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB