Guardiola przed meczem Barcelona – Bayern: Jestem bardzo niecierpliwy

Guardiola przed meczem Barcelona – Bayern: Jestem bardzo niecierpliwy

Pep Guardiola udzielił konferencji w kolumbijskim mieście Bogocie, w którym mówił o swojej pracy, postaci Cruyffa i Messiego.

 

Podczas trwania konferencji nie mogło zabraknąć pytania na temat byłego zespołu Guardioli i dzisiejszego meczu. „Obie drużyny grają świetnie, wszystko może się zdarzyć. Zarówno Barcelona jak i Bayern zdominowały swoje ligi, co jest w pełni zasłużone, jestem bardzo niecierpliwy i czekam na ten mecz”, powiedział Pep.

 

Na temat swojej pracy w Bayernie, Guardiola stwierdził, że niemiecki futbol jest bardzo ciekawy, jednak dodał, że piłka w Hiszpanii osiągnęła bardzo wysoki poziom dzięki Del Bosque i Luisowi Aragonésowi.

 

„To nie tylko świetny futbol. Hiszpańska piłka sprawiła, że ludzie wyczekują tego co wydarzy się w Brazylii i co pokaże tam Hiszpania, który zdominowała piłkę w ostatnich 12 latach”, stwierdził Guardiola i dodał, że jest dumny z tego, że hiszpańska piłka jest tak dobrze reprezentowana na świecie.

 

Na konferencji, na który pojawiło się 10 tysięcy osób Pep wspomniał także o swojej pracy w Barcelonie. Pomimo łączenia swoje pasji z przywództwem i pracą Guardiola był szczęśliwy. „Rób co chcesz, to, co czujesz, ale z determinacją”, powiedział Guardiola

 

W dalszej części Pep wspomniał o modelu Barcelony, który był tak skuteczny i bez wahania wskazał Cruyffa jako wielką postać. „Zaczął wszystko. Był najbardziej wpływowym osobą w tym klubie. Dowiedziałem się od niego wielu rzeczy. Musimy mieć do niego ogromną wdzięczność, za to co zrobił 20 lat temu, ciężko jest sobie wyobrazić obecną Barcelona bez jego udziału”, dodał Guardiola.

 

Na koniec Pep wypowiedział się na temat Messiego. Guardiola może tylko chwalić swojego byłego piłkarza i wielką gwiazdę piłki. „Wszystko co można o nim powiedzieć, nie jest w stanie go chwalić. Nauczyłem się wiele od niego, to ogromna przyjemność go zobaczyć i cieszyć się z nim”, stwierdził były trener FC Barcelony.

 

Źródło: Sport.es  

 


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB