4dn.8godz.28min.

Katalonia Blaugrana: Espanyol 0-2 FC Barcelona

FC Barcelona wygrała 2-0 z Espanyolem. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 14. minucie, a jej autorem był Alexis, który wykończył we wspaniałym stylu dwójkową akcję z Villą. W 79. minucie arbiter pokazał czerwoną kartkę dla Wakaso i zespół Tito Vilanovy grał ostatni fragment meczu w przewadze jednego piłkarza, co pozwoliło na zdobycie drugiego gola pięć minut później. Jego autorem był Pedro.

W cieniu wczorajszego finału Ligi Mistrzów i dzisiejszego potwierdzenia transferu Neymara do Barcelony miał odbyć się mecz pomiędzy Dumy Katalonii i Espanyolu. Derby Barcelony miały rozpocząć się o godzinie 20 na Estadio Cornellá-El Prat.

Spotkanie rozpoczęło się szpalerem utworzonym przez zawodników Espanyolu, którzy tym sposobem uhonorowali mistrzów Hiszpanii. Początek spotkania był nieco spokojny, dopiero w 8. minucie groźne dośrodkowanie Alvesa i główka Alexisa została obroniona przez Cristiana Álvarez.

Chillijczyk już 6 minut później otworzył wynik spotkania, po świetnym odegraniu Villi, minął zwodem obrońcę i zdobył bramkę. Barça wyglądała na rozluźnioną i łapała co raz bardziej swój rytm, przy okazji mecz zyskiwał na atrakcyjności.

Spotkanie było prowadzone w dość spokojnym tempie, jednak oba zespoły prowadziły otwartą grę, nie owocowało to jednak groźnymi sytuacjami dla żadnej ze stron, a mecz robił się co raz nudniejszy.

Dopiero w 33. minucie świetne dogranie Songa zakończyło się strzałem w słupek Cesca. W odpowiedzi groźna akcja Espanyolu powstrzymana przez Valdésa. Wszystkie groźne akcje Barcelony miały miejsce po dośrodkowaniach ze skrzydeł. Na zakończenie pierwszej połowy jeszcze groźnie strzelał Iniesta, jednak piłka nieznacznie minęła słupek bramki Espanyolu.

Po 46. minutach sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania, które bardzo wyraźnie pokazywało, że mamy już koniec sezonu i praktycznie wszystko jest już rozstrzygnięte.

Druga połowa rozpoczęła się praktycznie tak samo jak pierwsza, zwłaszcza, że obydwie drużyny wyszły w tych samych składach. Pierwszą znakomitą okazję miał Villa, po oszukaniu obrońcy w polu karnym jego strzał minął o centymetry słupek bramki Cristiana Álvareza.

W odpowiedzi indywidualna akcja Capdevili i rzut rożny dla Espanyolu, z którego nic nie wyniknęło. W kolejnej akcji ładnie do strzału złożył się Villa jednak strzał okazał się niecelny.

Kolejne akcje Villi kończyły się niepowodzeniami, najpierw niecelnym strzałem, a następnie spalonym. Po tych akcjach Tito Vilanova zdecydował się zmienić Asturyjczyka i na boisku zameldował się Pedro.

Spotkanie mogło wydawać się nieco nużące, kibice mogli nieco wyrwać się ze snu przy okazji groźnej akcji Espanyolu, a następnie po faulu na Alexisie, kiedy zawodnicy gospodarzy dość ekspresyjnie wyrazili swoje zdanie na temat decyzji arbitra, zrobili to do tego stopnia, że boisko opuścił Wakaso. Strzał z rzutu wolnego nie zaskoczył jednak bramkarza Espanyolu.

Kolejna nerwowa sytuacja ponownie miała miejsce po faulu na Alexisie, który opuścił boisko, będąc zastąpionym przez Tello. W tym samym momencie z murawy zszedł Iniesta, a na jego miejscu pojawił się Xavi.

Wprowadzona w drugiej połowie dwójka, Xavi i Pedro, rozegrała dwójkową akcję i ten drugi podwyższył wynik spotkania na 2-0. Spotkanie można było uznać za zakończone, niestety jednak po kolejnym faulu znów na boisku doszło do spięcia, a kartkami zostali obdarzeni Fábregas i Forlin.

Spotkanie zakończyła się dwubramkowym zwycięstwem Barçy, a tym samym drużyna Tito Vilanovy wykonała przedostatni krok w kierunku 100 punktów w La Liga.

Espanyol 0 – 2 FC Barcelona

14″ Alexis 0-1 (asysta Villa)

84″ Pedro 0-2 (asysta Xavi)

Espanyol: Cristian Álvarez – Javi López, Colotto, Raúl Rodríguez, Capdevila – Forlín, Víctor Sánchez (71″ Simao), Stuani (90″ Christian Alfonso), Verdú (89″ Cristian Gómez) – Wakaso, Sergio García

Ławka rezerwowych: Kiko Casilla, Mattioni, Cubillas, Baena, Simao, Cristian Gómez i Christian Alfonso

FC Barcelona: Valdés – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Alba – Song, Thiago, Iniesta (83″ Xavi) – Alexis (83″ Tello), Cesc, Villa (70″ Pedro)

Ławka rezerwowych: Pinto, Montoya, Adriano, Busquets, Xavi, Pedro, Tello

Poza kadrą: Bartra, Dos Santos