Kibice Espanyolu przeciwko szpalerowi

Kibice Espanyolu przeciwko szpalerowi

W najbliższym spotkaniu derbowym, gracze Espanyolu mają zrobić słynne pasillo (szpaler) piłkarzom Barcelony, którzy zostali niedawno mistrzami Hiszpanii. Sprzeciwiają się temu kibice.


Federacja Penyi Espanolu oraz La Curva (trybuna najbardziej zagorzałych kibiców) napisały komunikat, którym wyjaśniły, że kibice Los Pericos odwrócą się plecami do Barçy. gdy gracze Espanyolu będą robić szpaler. Wszystko to na znak protestu.

 

„Rozumiemy, że przez dobre maniery i grzeczność, nie z przymusu, nasza drużyna przed meczem wykona pasillo dla FC Barcelony, ale ze względu na różne wydarzenia, które sprawiają, iż ta liga nie jest sprawiedliwa dla 18 z 20 zespołów, nie możemy tego popierać”, głosi komunikat. Penye oraz La Curva wymieniają kilka powodów takiego postanowienia: „Niesprawiedliwy podział praw telewizyjnych”, ale również to, że „Barça nie reprezentuje katalońskiej większości sportowej”, „gigantyczna różnica budżetów między klubami” oraz fakt, że przeciwnik zza miedzy „narzuca jedyne myślenie w szkołach”.

 

W każdym razie, prezydent Espanyolu, Joan Collet, od początku mówił, że zawodnicy wykonają szpaler i godnie przywitają mistrzów Hiszpanii w niedzielę 26 maja o godzinie 20:00. Piłkarze nie wyrażali sprzeciwu, ale też szanują decyzję swoich kibiców.

 

Źródło: Sport.es

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB