18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
53dn.12godz.36min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Perełki cantery: Pol Calvet

Perełki cantery: Pol Calvet

Pol Calvet urodzony dziewiętnastego kwietnia 1994 roku jest jedną z największych perełek, która znajduje się w obecnej szkółce FC Barcelony. Podobnie jak jego dobry kolega – Gerard Deulofeu zrobił bezpośredni przeskok z Cadete A do Juvenilu A. W Juvenilu B Pol Calvet grał tylko kilka spotkań, które pomogły mu wrócić po poważnej kontuzji. Teraz młody piłkarz pokazuje w końcu, że jest gotowy na grę od przyszłego sezonu w Barcelonie B.

 

W obecnym sezonie Pol wyróżnia się w swoim zespole, który prowadzony jest przez Jordiego Vinyalsa. Jego Juvenil wygrał swoją Dywizję i awansował do Next Gen Series. Młodzi piłkarze zostawili rywali daleko w tyle, siedem punktów przed Espanyolem i Gironą, osiem przed Saragossą i dziewięć przed Mallorką. W turnieju Next Gen Series ostatecznie w starciu półfinałowym lepsza okazała się Chelsea Londyn, która wygrała 2-0.

 

Pol, który grywa na tej samej pozycji co inny bardzo utalentowany pomocnik – Sergi Samper jest dosyć bramkostrzelnym, jak na swoją pozycję piłkarzem. Młodzieniec wylądował w Barcelonie w maju 2007 roku i trafił do Infantil A do wodzą Sergi Domenecha. Pomocnik swoje pierwsze kroki stawiał w młodzieżówkach fundacji Ferrana Martorella, a następnie dołączył do Sant Andreu. Potem miał się przenieść do… Espanyolu, lecz jego rodzice odrzucili tą ofertę. Kolejnym klubem, który zgłosił się po Calveta była Blaugrana.

 

Następnie notowania młodego zawodnika wzrastały u Frana Sáncheza (obecnie przebywa w Bahrajnie), który był jego trenerem w Infantil oraz dwa lata w Cadete. W sezonie 2010/2011 miał grać razem z Segi Barjuanem pod wodzą Òscara Garcii w Juvenilu A, ale doznał poważnej kontuzji ścięgna stopy. Piłkarz cieszył się jednak z kolegami z zespołu ze zdobytej potrójnej korony mimo, że sam nie miał w niej wielkiego udziału.

 

Pol Calvet to talent, który potrafi grać świetnie pod względem taktycznym. Piłki rozsyła bez zarzutu, rozsądnie i z gracją. Jest wszechstronny, umie dobrze pomagać w defensywie, jak i atakować. Jedyne czego może mu brakować to siły strzału oraz agresji w sytuacjach, które tego wymagają. Obie te cechy da się jednak wyćwiczyć. Pol jest mądrym uczniem, studiuje w Instytucie Químic de Sarrià, a ci, którzy go znają mówią, że zasługuje na wszystko co najlepsze.

 

Perełki cantery: 1-Take, 2-Samper, 3-Grimaldo, 4-Babunski, 5-Deulofeu, 6-Oriol Busquets, 7-Ayala, 8-Rafinha, 9-Sandro Ramírez, 10-Seung Ho Paik,  11- Lionel Enguene, 12-Ondoa, 13-Bobby Alekanyue, 14-Jean Marie Dongou, 15-Joel Huertas, 16-Ferran Sarsanedas, 17-Adama Traoré, 18-Frank Bagnack

 

Źródło: MundoDeportivo.com

 

mainXX:/2013/05/perelki-cantery-pol-calvet/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.